Справа № 2-1851/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 року Балаклійський районний суд Харківської області в складі:
головуючого – судді Тімонової В.М.
при секретарі – Грідіній Г.О.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Балаклія цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ШАБЕТІ МАКСИМА СЕРГІЙОВИЧА про стягнення аліментів на утримання дружини -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_2. аліменти на своє утримання в розмірі ? частини заробітку відповідача. В обґрунтування своїх вимог позивачка вказує на те, що вона перебуває у відпустці по догляду за сином ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, а відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на її утримання.
В попереднє судове засідання позивачка не з»явилася, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з»явився, але надав заяву, в якій просив справу розглянути без нього та не заперечував проти стягнення з нього аліментів на дружину розмірі 1\4 частини заробітку щомісячно.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У зв’язку з визнанням відповідачем позову, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Матеріалами справи встановлено, щоОСОБА_2. таОСОБА_1 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 21 грудня 2007 року. Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який проживає із матір’ю. На даний час позивачка не працює, оскільки перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.
Відповідно до ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною 3 років. Право на утимання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку ( доходу ) другого з подружжя і ( або ) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що ОСОБА_2не виконує свій обов'язок по утриманню дружини, а значить вимога позивачки про стягнення аліментів підлягає задоволенню.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальний стан позивачки, яка не працює і перебуває у відпустці по догляду за дитиною, матеріальний стан відповідача, про якого відсутні відомості про місце роботи.
Враховуючи викладене, суд приходисть до висновку про можливість стягнення ізОСОБА_2 аліментів в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд покладає на відповідача витрати, пов’язані зі сплатою судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10, 11, 60, 88, 212 , 215 ЦПК України, в силу ст.ст. 80, 81, 84 СК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уроженця і мешканця АДРЕСА_1який не працює, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання, в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, починаючи з 07 вересня 2009 року і до досягнення сином ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, трирічного віку, тобто до 22 січня 2012 року.
Рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути із ОСОБА_2судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ :