Справа № 2о-42/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2009 року м. Христинівка
Христинівський районний суд Черкаської області в складі: судді Вітер Л.А., при секретарі Бурбі Р.Ю., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , зацікавлена особа: Одеська залізниця про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з заявою і прохають встановити, що свідоцтво про право власності на житло, яке видане 01.02.1999 року Шевченківським відділком Одеської залізниці на ім’я ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про належність квартири АДРЕСА_1 , будинок залізниці в рівних частках на праві власності ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , фактично належить ОСОБА_1 (уроджене ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н..
В підтвердження своїх вимог вони вказують, що вони та ОСОБА_3 були членами однієї сім’ї та користувалися квартирою АДРЕСА_1 Одеської залізниці, яка відносилась до відомчого фонду цієї залізниці. В реалізацію права на безкоштовну приватизацію органом приватизації Шевченківського відділку Одеської залізниці 01.02.1999 року на їхню сім’ю видано свідоцтво про право власності на житло на квартиру АДРЕСА_1 , будинок залізниці. В зазначеному свідоцтві їхні прізвища викладені: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Тобто прізвища викладені з допущенням помилки, замість літери «а» зазначено «о». ІНФОРМАЦІЯ_4 р. ОСОБА_3 померла. Вони звернулись в держнотконтору за переоформленням частки померлої на своє ім’я в порядку спадкування, де їм було роз’яснено, що внаслідок помилки вони не є співвласниками квартири. Допущена помилка органом приватизації, який на даний час відсутній. Тому вони звернулися з даним позовом до суду, щоб усунути допущену помилку, яка має юридичне значення, тобто яка обмежує їхнє право власності.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 свої заявні вимоги підтримала, заявниця ОСОБА_2 та представник зацікавленої особи – Одеської залізниці в судове засідання не з’явилися, у своїх заявах вони просять справу слухати у їх відсутність, ОСОБА_2 свої заявні вимоги підтримує, Одеська залізниця не заперечує проти встановлення факту правовстановлюючого документа.
Вислухавши заявницю ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення на підставі слідуючого.
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були членами однієї сім’ї та користувалися квартирою АДРЕСА_1 Одеської залізниці, яка відносилась до відомчого фонду цієї залізниці. В реалізацію права на безкоштовну приватизацію органом приватизації Шевченківського відділку Одеської залізниці 01.02.1999 року на їхню сім’ю видано свідоцтво про право власності на житло на квартиру АДРЕСА_1 , будинок залізниці. В зазначеному свідоцтві прізвища заявників викладені: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Тобто прізвища викладені з допущенням помилки, замість літери «а» зазначено «о». ІНФОРМАЦІЯ_4 р. ОСОБА_3 померла. Заявники звернулись в держнотконтору за переоформленням частки померлої на своє ім’я в порядку спадкування, де їм було роз’яснено, що внаслідок помилки вони не є співвласниками квартири. Заявники звернулись з заявою в Шевченківське відділення Одеської залізниці про зміну свідоцтва про право власності на житло чи внесення зміни в існуюче свідоцтво на виправлення їхніх прізвищ. Однак отримана відповідь від 22.07.2009 року, що орган приватизації на даний час відсутній, тому виправлення унеможливлено. Допущена помилка органом приватизації, яка має юридичне значення, тобто яка обмежує заявників право власності, тому таку помилку слід усунути.
Відповідно до ст. 256 ч.1 п.6 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Керуючись ст.ст. 10, 58-60, 130, 212 ЦПК України та на підставі ст. 256 ч.1 п.6 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити, що свідоцтво про право власності на житло, яке видане 01.02.1999 року Шевченківським відділком Одеської залізниці на ім’я ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про належність квартири АДРЕСА_1 , будинок залізниці в рівних частках на праві власності ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , фактично належить ОСОБА_1 (уроджене ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н..
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області через Христинівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі неподання заяви про апеляційне оскарження у встановлений строк рішення набирає чинності.
Суддя: