Судове рішення #6385324

Копія.

Справа № 2 - 1779/09

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ


      21 вересня 2009 року                                 м. Полтава


Ленінський районний суд м. Полтави у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві в складі :

головуючого – судді Кононенка С.Д.,

при секретарі – Зубовіч М.Ю.,

за участю сторін, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2  до ОСОБА_3 , Територіальної громади м. Полтави, Ленінської районної у м. Полтаві ради про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності в порядку спадкування та визнання права власності на самочинне будівництво, -

ВСТАНОВИВ:


    В липні 2009 року позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів з вимогою встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1  та ОСОБА_2  після смерті батьків – ОСОБА_4  і ОСОБА_5 , а також визнати за ними право власності по 2/9 частини житлового будинку по АДРЕСА_1  з надвірними будівлями та самочинно добудованому тамбуром 1, площею 6,6 кв.м., як за спадкоємцями після померлих ОСОБА_4  та ОСОБА_5

    В своїй заяві та в судовому засіданні позивачі вказали, що їх діду ОСОБА_6  належав житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований по АДРЕСА_1 , згідно договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку від 4.08.1958 року. Який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а 20.04.1983 року оформив заповіт на користь їх батьків ОСОБА_5  та ОСОБА_4  У ІНФОРМАЦІЯ_2  вони померли, і після їх смерті відкрилася спадщина, яка складається з 4/9 частин вищевказаного домоволодіння. Спадкоємцями спадкового майна є позивачі та відповідач ОСОБА_3 . На момент смерті позивачі були неповнолітніми і їх було направлено до  інтернату, де вони навчались до 2004 та 2006 років.  11 серпня 2008 року рішенням Ленінського районного суду м. Полтави визнано право власності за ОСОБА_3  на 1/3 частину ж/будинку з надвірними будівлями після смерті ОСОБА_6  та на 2/9 частин після смерті батьків ОСОБА_4  та ОСОБА_5  вищевказаного домоволодіння, а всього 5/9 частин. В даний час їм необхідно оформити свідоцтво на спадщину за законом, крім того, є самочинно збудований тамбур 1, площею 6,6 кв.м.

    Позивачі в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

            Відповідач позов визнав.

            Представник відповідача Полтавської міської ради Семенко Л.П. позов не визнала.

            Представник відповідача Ленінської районної у м. Полтаві ради Вовк В.Ф. позов визнав частково.

      Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що померлому ІНФОРМАЦІЯ_1   ОСОБА_6  належав житловий будинок з надвірними будівлями за адресою АДРЕСА_1 . Після смерті ОСОБА_6  спадкоємці за заповітом, а саме ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 . фактично прийняли спадщину, вступивши в володіння та розпорядження спадковим майном, шляхом проживання в житловому будинку.

ІНФОРМАЦІЯ_3  померла ОСОБА_4 , а ІНФОРМАЦІЯ_4  помер ОСОБА_5 , після смерті яких відкрилася спадщина на 2/3 частин ж/будинку з надвірними спорудами. Спадкоємцями після смерті яких стали їх діти – ОСОБА_3 ., ОСОБА_1  та ОСОБА_2

За ОСОБА_3 . рішенням Ленінського районного суду м. Полтави визнано 5/9 частин ж/будинку з надвірними будівлями. А ОСОБА_1  та ОСОБА_2  на момент  смерті батьків були неповнолітніми, тому вважаються такими, що прийняли спадщину. Таким чином кожен із позивачів прийняв спадщину – 2/9 частин житлового будинку з надвірними будівлями.

    Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу (шість місяців), він не заявив про відмову від неї.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи, що позивачі на час відкриття спадщини проживали та були приписані за однією адресою з спадкодавцем, суд вважає за можливе задовольнити їх позовні вимоги.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 548, 549 ЦК України 1963 року, ст.ст. 368, 370, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


    Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2  - задовольнити повністю.

Визначити за: - ОСОБА_1 , право власності на 2/9 частини;

                         - ОСОБА_2 , право власності на 2/9 частини;

житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1  з надвірними будівлями та самочинно добудованим тамбуром 1, площею 6,6 кв.м., як за спадкоємцями після померлих ОСОБА_4  та ОСОБА_5 .

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави на протязі 10 днів шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження та на протязі 20 днів після  подачі такої заяви шляхом подачі апеляційної скарги.


   

Суддя Ленінського районного

суду м. Полтави                 (підпис)             С.Д. Кононенко

Вірно: Суддя Ленінського районного

суду м. Полтави                                 С.Д. Кононенко


  • Номер: 6/591/269/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1779/09
  • Суд: Зарічний районний суд м. Сум
  • Суддя: Кононенко Сергій Дмитрович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.07.2019
  • Дата етапу: 23.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація