Справа № 2-2715-2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2009 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого - судді Пепеляшкова С.М.
при секретарі – Івановій Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ізмаїлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з вищезазначеним позовом та просить визнати дійсним договір купівлі-продажу від 03.04.2006 року дійсним та визнати за нею право власності на домоволодіння по вул.Куйбишева, 11 в м.Ізмаїлі Одеської області, мотивуючи тим, що 03.04.2006 року між нею та відповідачем був укладений договір купівлі-продажу, у відповідності до якого відповідач продав, а вона придбала домоволодіння по вул.Куйбишева, 11 в м.Ізмаїлі Одеської області. Згідно договору відповідач отримав обумовлену вартість домоволодіння 165 000 грн та зобов’язався до 03.09.2006 року укласти договір в нотаріальній формі. Вважає, що таким чином між нею та відповідачем відбулося часткове виконання договору, так як вона передала відповідачу всі грошові кошти. Одначе в теперішній час відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення угоди.
В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі, та пояснила що дійсно з відповідачем був укладений в простій письмовій формі договір купівлі-продажу домоволодіння по вул.Куйбишева, 11 в м.Ізмаїлі Одеської області, проте оформити угоду нотаріально не надається можливим, оскільки відповідач є громадянином ОСОБА_3 та мешкає там.
Вислухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити, виходячи з наступного.
Між сторонами 03.04.2006 року укладений в простій письмовій формі договір купівлі-продажу домоволодіння по вул.Куйбишева, 11 в м.Ізмаїлі Одеської області. Зазначене домоволодіння належить відповідачу ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна №3757 від 14.10.1998 року укладеного на Одеській товарній біржі. На виконання договору позивачкою були передані грошові кошти відповідачу в сумі 165000 грн, що підтверджено письмово, самим договором купівлі-продажу від 03.04.2006 року. Відповідач зобов’язався в строк до 03.09.2006 року підготувати всі необхідні документи для продажу домоволодіння та оформити у нотаріуса договір купівлі-продажу, проте в нотаріальному порядку оформити угоду не надається можливим у зв’язку з тим, що відповідач виїхав за межі України є громадянином ОСОБА_3 та постійно проживає там.
При зверненні до суду з вимогою про визнання договору купівлі-продажу дійсним позивачка посилається на ст.220 ч.2 ЦК України, згідно якої якщо сторони домовились відносно всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне чи часткове виконання договору, проте одна зі сторін ухиляється від нотаріального його посвідчення, суд може визнати цей договір дійсним.
Проте відповідно ст.657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Відмовляючи позивачці в позові, суд виходить з того, що в своїй позовній заяві позивачка просить визнати право власності на спірне домоволодіння по вул.Куйбишева, 11 в м.Ізмаїлі Одеської області, на підставі укладеного в простій письмовій формі договору купівлі-продажу, проте відповідно чинного законодавства України, суд не може визнавати право власності на нерухоме майно на підставі укладеного в такій формі договору купівлі-продажу, так як нормою закону України чітко передбачено, що договори пов’язані з відчуженням нерухомості, укладаються у письмовій формі і підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Крім того при укладанні угоди сторонами не дотриманні вимоги передбачені ст.203 ЦК України, додержання яких є обов’язковим для чинності правочинну. Позивачці необхідно отримати від відповідача доручення та оформити договір про купівлю-продаж домоволодіння належним чином, відповідно до діючого законодавства України.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст.10,60,212-215 ЦПК України, ст.655-657 ЦК України, суд
ВИРІШИВ :
В позовних вимогах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності – відмовити.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Одеської області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: