Судове рішення #6384997

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  



 14 жовтня 2009 року                                        справа  № 2а-4049/09/2370

 15 год. 05  хв.                                            м. Черкаси


Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Холода Р.В.,  

при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,

за участю представників:

від позивача Пилипенка Р.Б. за довіреностями,  

від відповідача Пугач Л.М. за довіреністю,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Золотоніська птахофабрика» до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови,


ВСТАНОВИВ:

 До Черкаського окружного адміністративного суду з позовом звернулось приватне підприємство «Золотоніська птахофабрика» до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області про скасування постанови від 10.08.2009 р. № 084483 про застосування фінансових санкцій та визнати неправомірними дії відповідача під час організації та проведення перевірки ПП «Золотоніська птахофабрика».

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задовольнити.  

Представник відповідача позовні вимоги не визнав.

Сторони заявили, що не бажають закінчити справу примиренням.

Вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справ, суд встановив наступне.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №154765, приватне підприємство «Золотоніська птахофабрика» зареєстроване Золотоніською районною державною адміністрацією Черкаської області 30.06.2004 р., номер запису 1 005 120 0000 000102, ідентифікаційний код 32908049.

Право відповідача на проведення рейдових перевірок закріплене у абз.11 ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п.4  Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті".

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» також передбачено, що рейдові перевірки здійснюються не частіше  одного  разу  на  квартал. При проведенні рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується.

29 липня 2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області здійснена рейдова перевірка дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що був складений акт. Перевіркою встановлено, що ПП «Золотоніська птахофабрика» за допомогою водія ОСОБА_3, який керував транспортним засобом марки «МАЗ», номерний знак НОМЕР_1 здійснювало перевезення вантажу для власних потреб, при цьому в дорожньому листі штамп медичного працівника про медичний огляд водія був невстановленого зразка, чим порушено спільний наказ Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ України № 124/345 від 05.06.2000 р. «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів». Про причини порушення водієм пояснено, що лікаря він проходив у гаражі.

Водієм ОСОБА_3 отримано повідомлення щодо розгляду справи 10 серпня 2009 року. У повідомленні вказано, що ОСОБА_3 зобов’язався передати запрошення керівнику.

З матеріалів справи встановлено, що 02.03.2009 р. відповідачем винесено припис відносно позивача за таке ж саме порушення та пропонувалось вжити заходів до усунення виявлених порушень строк до 07.03.2009 р.

10 серпня 2009 року начальником територіального управління Головавтоінспекції у Черкаській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 084483 у розмірі 680 грн. 00  коп. за невиконання припису від 02.03.2009 р.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон) передбачено, що автомобільний перевізник повинен забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв.  

Стаття 48 Закону встановлює, що  документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах для водія є посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.





Керуючись ст. ст. 2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд,


ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

 Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                         Р.В. Холод  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація