Судове рішення #6382931

Справа № 2-336/2009р.  

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем  України

     16 жовтня 2009 року Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді –  Бараненка С.М.,

при секретарі –  Шкурат О.Г.,  

представника позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Новгород-Сіверський справу за позовом ВАТ «ОСОБА_3 Аваль» до ОСОБА_4, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-  


В С Т А Н О В И В:  


Представник ВАТ «ОСОБА_3 Аваль» звернулася до суду з позовом  до ОСОБА_4 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, мотивуючи позов тим, що відповідачі мають сплатити на користь ВАТ «ОСОБА_3 Аваль»  6871, 70 грн., боргу за кредитним договором.

 В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила стягнути з відповідачів солідарно суму боргу за кредитним договором.

Відповідач ОСОБА_2П, в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти відшкодування суми за кредитним договором та пояснив, що не виконував зобов”язань за кредитним договором у звязку з скрутним матеріальним становищем та висловивася про намір відшкодування суми заборгованості.

Відповідач ОСОБА_4, в судове засідання не з»явилася, але попередньо на адресу суду надала письмову заяву у якій повідомляє про неможливість явки у судове засідання розгляд справи просить провести без її участі,   позовні вимоги  визнала у повному обсязі.

Заслухавши думку представника позивача, відповідача ОСОБА_2, та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.1049 ЦК України – позичальник зобов’язаний повернути позику у строк та в порядок, що встановлені договором.

Згідно ст.ст. 526-527 ЦК України – зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства. Боржник зобов»язаний виконати свій обов»язок, а кредитор – прийняти виконання, якщо інше не встановлено договором або законом та не випливає із суті зобов»язання.

Згідно ст. 553 ЦК України – за договором поруки поручитель поручається перед кредитором за порушення зобов’язань боржника.

Згідно ст. 554 ЦК України – у разі порушення боржником  зобов’язань забезпеченого порукою, боржник та поручитель відповідають перед кредитором, як солідарні боржники.

Порушуючи вимоги чинного законодавства відповідачі не виплатили ВАТ «ОСОБА_3 Аваль» суму кредиту невикоаннням договору кредиту у розмірі 6871,70 грн. до теперішнього часу, тому зазначена сума повинна бути стягнута на користь ВАТ «ОСОБА_3 Аваль».  

Судові витрати по справі необхідно стягнути з відповідачів у солідарному порядку у відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України.  

Враховуючи вищевиеладеним та керуючись ст.ст.610, 611, 612, 623, 624, 625, ст.ст.88, 130, 215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:  


     Стягнути солідарно з ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ВАТ «ОСОБА_3 Аваль» заборгованість за кредитним  договором  №014/0740/82/64215 від 25.10.2007 року у сумі  6871 (шість тисяч вісімсот сімдесят одна) гривень 70 копійок.

Стягнути солідарно з  ОСОБА_4 та ОСОБА_2  на корсть ОСОБА_5 на користь ВАТ «ОСОБА_3 Аваль»  68 (шістдесят вісім) гривень 72 копійки державного мита та 120 (сто двадцять) гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи сплачених позивачем при поданні позовної заяви.

     Рішення може бути оскаржено до  апеляційного суду Чернігівської області через  Новгород-Сіверський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження, та протягом  двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.

   Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подавання подання заяви про апеляційне оскарження.      


Головуючий:                                                                              С.М. Бараненко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація