Судове рішення #6381688

        Справа №2-2518/2009 р.                                    





Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

Заочне  


07 жовтня 2009 року  Сніжнянський міський суд Донецької області в складі:  


головуючого -       судді Варнавської Л.О.  

при секретарі  -                         Лискіній Н.В.,  


розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні в місті Сніжне справу за позовом ВАТ “Донецькобленерго”  до ОСОБА_1 про стягнення суми, -  


В С Т А Н О В И В:  


Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення суми 211,54 грн., вказавши, що 22 листопада 2006 р. при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення  у відповідача робітниками ХЕМ було виявлено порушення  вищезазначених правил – зрив пломби Держстандарту на розрахунковому приладі обліку, про що відображено в акті №429714 від 22.11.2006 р.  Згідно акту розраховані збитки  на суму 221,54 грн.  

В судове засідання представник позивача  не з’явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання  сповіщався повісткою, направленою рекомендованим листом, але, з довідки поштового робітника про причини невручення на рекомендованому листі вбачається, що лист повернутий у зв’язку з закінченням  терміну зберігання. Як вбачається з повідомлення адресного бюро м. Сніжне, відповідач зареєстрований за адресою куди направлялись рекомендовані листи. Суд вважає, що небажання відповідача отримати рекомендований лист з  судовою повісткою  на пошті є відмовою останнього одержати судову повістку.      

Ч.8 ст.76 ЦПК України передбачає, що при відмові адресата від отримання судової повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці та повертає її до суду. Особа, яка відмовилась отримати судову повістку, вважається повідомленою.  

Відповідач  про причини неявки суд не повідомила, у зв'язку з чим, на підставі ст. 224 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу в заочному судовому засіданні, на підставі наявних у ній доказів, проти чого не заперечує  позивач.  

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Як встановлено в судовому засіданні при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення  у відповідача за адресою м. Сніжне, вул. Заводська 6/49 робітниками ВАТ «Донецькобленерго» ХЕМ Сніжнянських РЕМ 22 листопада 2006 р. при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення  у відповідача робітниками ХЕМ було виявлено порушення  вищезазначених правил – зрив пломби Держстандарту на розрахунковому приладі обліку, про що відображено в акті №429714 від 22.11.2006 р.  Згідно акту розраховані збитки  на суму 221,54 грн.  

Збитки розраховуються  відповідно  до п.53 Правил користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України 26.07.99р. № 1357 та на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562.  

Пп. 3 п. 3.1. Методики передбачене таке порушення правил користування електричною енергією як зрив пломби енергопостачальника в місцях вказаних в акті про збереження пломб.  

Згідно п. 3.4 Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 3 пункту 3.1., добовий обсяг споживання електричної енергії (Wдоб) через проводи, якими здійснене самовільне підключення або підключення поза приладом обліку, визначається за формулою:  

Пунктом 7 Методики передбачено, що добова величина розрахункового споживання електричної енергії розраховується за формулою: W доб=24 год.*Рдог*К сез*Квик (кВт*год),  

де  Р дог – величина потужності електроустановок споживача, передбачена договором про користування електричною енергією, кВт;  

Ксез - коефіцієнт сезонності (в період з 01.10 до 31.03 =1, з 01.04 до 30.09 = 0,8)  

Квик – коефіцієнт використання потужності відповідно до таблиці 1 = 0,5.  

Пунктом 8 вказаної Методики передбачено, що  у разі відсутності між споживачем та енергопостачальником договору про користування електричною енергією при розрахунку добової величини розрахункового споживання використовується номінальна величина потужності ввідних пристроїв споживача, тобто Р = 2,2  

Відповідно до п. 5 вказаної Методики розрахунок завданих енергопостачальнику збитків здійснюється за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладу обліку чи його технічної перевірки до дня усунення порушення. П. 38 правил користування електричною енергією для населення встановлено, що енергопостачальник зобов’язаний проводити не менше як один раз на 6 місяців контрольне знімання показань приладів обліку у споживачів відповідно до затверджених графіків.  

К сиз з 01.10.2006 до 22.11.2006 р. складає 1  

З 22.05.2006 р. по 30.09.2006 р. складає 0,8.  

Збитки складають: 363,54 грн. з ПДВ  

Як вбачається з розрахунку споживачем за вказаний період оплачені послуги електропостачання на суму 152 грн., тому збитки повинні бути зменшені на цю суму і складають 211,54 грн. з ПДВ.  

Позивачем сума збитків розрахована вірно. Акт складений на споживача ОСОБА_1 ним підписаний, на підставі п. 48 Правил користування електричною енергією для населення споживач несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією.  

Суд прийшов до висновку, що всього з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 211,54 грн.  

Відповідно до п. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Отже, з відповідачки на користь позивача необхідно стягнути понесені ним витрати по оплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., та судовий збір у розмірі 51 гривня.                                                                                                                                              

На підставі викладеного, керуючись “Правилами користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України 26.07.99р. № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562, ст.ст. 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. N 1258 суд, -                                                                                                                  

 

В И Р І Ш И В:  


Позов ВАТ “Донецькобленерго” до ОСОБА_1 про стягнення суми  задовольнити у повному обсязі.  

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Донецькобленерго” 211 (двісті одинадцять) грн. 54 коп.      

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.  

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» судовий збір у сумі 51 гривня.  

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем  у Сніжнянський міський суд протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Рішення може бути оскаржено позивачем шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з моменту його проголошення та подання апеляційної скарги на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області  через Сніжнянський міський суд.  


Головуюча:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація