Справа №2-2514/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
07 жовтня 2009 року Сніжнянський міський суд Донецької області у складі:
головуючої судді Варнавської Л.О.
при секретарі Лискіній Н.В.,
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні в місті Сніжне справу за позовом ВАТ „Донецькобленерго” до ОСОБА_1 про стягнення суми,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення суми 1501,00 грн., вказавши, що 24
березня 2009 року при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення у відповідача робітниками Сніжнянського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго» було виявлено порушення вищезазначених правил – самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника, поза прилади обліку електроенергії, що відображено в акті №084071 від 24.03.2009 р. Згідно акту розраховані збитки на суму 911,06 грн., 06.05.2009 р. знову було виявлено порушення вищезазначених правил – самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника, поза прилади обліку електроенергії, що відображено в акті №0087741 від 06.05.2009 р. Згідно акту розраховані збитки на суму 589,94 грн.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач, не з’явився до суду з невідомих причин, про час та місце судового засідання сповіщений повісткою направленою рекомендованим листом, яка повернута неврученою, з довідки адресного бюро м. Сніжне вбачається, що відповідачка зареєстрована за адресою, куди направлялись рекомендовані листи, отже суд вважає, що відповідачка не бажає отримувати судову повістку і в силу ч.8 ст. 76 ЦПК України особа, яка відмовилась отримати судову повістку вважається повідомленою.
Відповідач, який належним чином сповіщений про день, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, у зв'язку з чим на підставі ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу в заочному судовому засіданні на підставі наявних у ній доказів, проти чого не заперечує позивач.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні: 24 березня 2009 року за адресою м. Сніжне вул. Строітелей, 5-97 при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення у відповідача робітниками Сніжнянського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго» було виявлено порушення вищезазначених правил – самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника, поза прилади обліку електроенергії, що відображено в акті №084071 від 24.03.2009 р. Згідно акту розраховані збитки на суму 911,06 грн. Акт складений на споживача ОСОБА_1, в його присутності, мається відмітка про те, що ОСОБА_1 відмовився від підпису в акті, що посвідчується підписами трьох представників Сніжнянського РЕМ. Суд вважає, що акт складений обґрунтовано.
Збитки розраховуються відповідно до п.53 „Правил користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України 26.07.99 р. № 1357 та на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562 зі змінами та доповненнями від 18.12.2008 р. №1384.
Пп. 4 п. 3.1. Методики передбачене таке порушення правил користування електричною енергією як самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, що не є власністю споживача.
Згідно п. 3.5 Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 4 пункту 3.1 Методики (за відсутності між енергопостачальником та споживачем договірних відносин), та порушень, зазначених у підпункті 5 пункту 3.1 Методики, добовий обсяг споживання електричної енергії W доб.с.п. (кВт.год) через проводи, якими здійснене самовільне підключення або підключення поза приладом обліку, визначається за формулою (2.7) Методики.
Час використання самовільного підключення протягом доби приймається рівним 8 год.
W доб.с.п.= Pс.п. *tвс.п.ик.с.п., (2.7)
де P с.п. - потужність самовільного підключення (кВт), що визначається за формулами:
у разі підключення до однієї фази
P с.п. = I | U ном.фаз.| cos(фі); (2.8)
де I - сила струму, визначена виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення до мережі, та допустимого тривалого струму, який може ними протікати згідно з главою 1.3 Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ), А.
Як вбачається з п.4 акту №084071 самовільне підключення здійснювалось проводом мідь 2,5, згідно глави 1.3 Правил улаштування електроустановок допустимий тривалий струм для проводу мідь 2,5 мм дорівнює 25.
Поперечна площа перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення, визначається на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології.
За згодою сторін сила струму може бути визначена виходячи із сили струму навантаження електроустановки при підключенні усіх наявних струмоприймачів на максимальну потужність на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології;
U ном.фаз. - номінальна фазна напруга, кВ;
cos(фі) - косинус кута між фазною напругою Uфаз. та струмом навантаження, який протікає тією самою фазою, визначений на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни передбачені законодавством у сфері метрології. У разі відсутності у представників постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) відповідних засобів вимірювальної техніки cos(фі) приймається рівним 0,9.
Для розрахунку загального обсягу самовільно спожитої електричної енергії за Д пер. береться сумарна кількість днів у періоді від дня набуття споживачем права власності на електроустановку (але не більше сумарної кількості днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення) до дня усунення порушення.
W доб.с.п = 25*220*8=44 Квт/год
Вартість 1 кВт/год з 01.09.2006 р. складає – 0,203 грн. без ПДВ
Збитки складають: 85 днів*44 кВт*0,203 грн. = 911,06 грн. з ПДВ.
06.05.2009 р. знову було виявлено порушення вищезазначених правил – самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника, поза прилади обліку електроенергії, що відображено в акті №0087741 від 06.05.2009 р. Згідно акту розраховані збитки на суму 589,94 грн. Акт складений на споживача ОСОБА_1, в його присутності, мається відмітка про те, що ОСОБА_1 відмовився від підпису в акті, що посвідчується підписами трьох представників Сніжнянського РЕМ. Суд вважає, що акт складений обґрунтовано.
Як вбачається з п.4 акту №0087741 самовільне підключення здійснювалось проводом мідь 4, згідно глави 1.3 Правил улаштування електроустановок допустимий тривалий струм для проводу мідь 4 мм дорівнює 32.
W доб.с.п = 32*220*8=56,32 Квт/год
Збитки складають: 43 днів*56,32 кВт*0,203 грн. = 589,94 грн. з ПДВ.
Всього з відповідача на користь позивача стягненню підлягає 1501 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Позивачем ВАТ «Донецькобленерго» при поданні позовної заяви сплачені витрати на інформаційно-технічний розгляд справи в сумі 30 грн., таким чином з відповідача на користь позивача необхідно стягнути понесені ним витрати по оплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.
Позивач при поданні позовної заяви на підставі рішення Сніжнянської міської ради від 13.01.2009 р. № 5/32-1471 був звільнений від сплати судового збору зі стягненням за рахунок винних осіб, тому з відповідача на користь держави стягненню підлягає судовий збір у розмірі 51 гривня.
На підставі викладеного, керуючись “Правилами користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України 26.07.99р. № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562, ст.ст. 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. N 1258 суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ „Донецькобленерго” до ОСОБА_1 про стягнення суми задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Донецькобленерго” суму 1501 (одна тисяча п’ятсот одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Донецькобленерго” витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 51 грн.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем у Сніжнянський міський суд протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з моменту його проголошення та подання апеляційної скарги на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд.
Головуюча: