Справа № 2-0-89/2009 рік.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2009 року м. Первомайський
Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі головуючого судді Библів С.В., при секретарі Венгер В.М., розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Первомайському Харківської області справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області,-
В С Т А Н О В И В :
Заявниця просить задовольнити заявлені вимоги посилаючись на таке :
У 2009 році вона звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області з питання оформлення пенсії. Працівник фонду, перевіривши надані документи виявила розбіжності в написанні її по батькові в паспорті та свідоцтві про народження з написанням в трудовій книжці та атестаті по професійно-технічній освіті. Замість по батькові, як у паспорті та свідоцтві про народження, українською мовою ОСОБА_1 та російською мовою ОСОБА_1 в двох зазначених документах записане по батькові українською мовою ОСОБА_1 - у атестаті, а також російською мовою у трудовій книжці – ОСОБА_1 . Вважає, що при видачі атестату про середню освіту було допущено помилку в написанні по батькові ОСОБА_1 , а згодом на підставі атестату та паспорту радянського зразка заведено трудову книжку з помилковим написанням по батькові російською мовою ОСОБА_1 . Просить суд встановити факт належності їй як ОСОБА_1 атестату НОМЕР_1 по професійно-технічній освіті, виданого 25.07.1973 року, та трудової книжки з датою заповнення 01.08.1973 року, оскільки встановлення даного факту необхідно заявниці для оформлення пенсії.
В судове засідання сторони не прибули, проте надали заяви про розгляд справи без їхньої участі. Заявниця наполягає на задоволенні заявлених вимог, а представник зацікавленої особи не заперечує проти їхнього задоволення.
Суд, вивчивши заяву, дослідивши та проаналізувавши письмові матеріали справи, встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини:
факт, належності ОСОБА_1 атестату НОМЕР_1 по професійно-технічній освіті, виданого 25.07.1973 року (а.с.10) на заявницю по батькові українською мовою ОСОБА_1 , та трудової книжки з датою заповнення 01.08.1973 року (а.с.11-12) на заявницю по батькові російською мовою ОСОБА_1 підтверджується викладеним заявницею у заяві, а також документами, доданими до неї. Різне написання по батькові заявниці у паспорті (а.с.5-7), свідоцтвах про народження та укладення шлюбу (а.с.9) на відміну від його написання в атестаті та трудовій книжці, суд тлумачить як помилку при видачі атестату та заведенні трудової книжки. Атестат видавався про професійно-технічну освіту на підставі документів радянського зразку. а по батькові з атестату було переписане і в трудову книжку, тобто ця помилка перейшла з документа в документ, на що заявниця не звернула увагу. Виходячи з наведеного, суд вважає, що освітня установа при видачі заявниці атестату помилилася внаслідок співзвучності по батькові ОСОБА_1 , бо крім атестату та трудової книжки заявниці, по батькові останньої скрізь звучить ОСОБА_1 українською мовою та ОСОБА_1 - російською. Тому, оскільки заявниця не може оформити пенсію через розбіжність у написанні її по батькові, суд вважає за необхідне задовольнити заяву і визнати юридичний факт належності останній вищевказаних правовстановлюючих документів.
Заявлені вимоги законні, обґрунтовані та у повному обсязі підтверджені матеріалами справи.
Керуючись ст. ст. 3, 10, 60, 130, 213, п.п.1,6 ст. 256, 259 ЦПК України , -
В И Р І Ш И В :
Заявлені вимоги задовольнити.
Встановити юридичний факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці с. В. Орілька Первомайського району Харківської області та жительці АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , атестату НОМЕР_1 по професійно-технічній освіті, виданого 25.07.1973 року на ім’я українською мовою ОСОБА_1 , та трудової книжки з датою заповнення 01.08.1973 року на ім’я російською мовою ОСОБА_1 .
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Первомайський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя