Судове рішення #6381042


Справа № 2-379/09



Р І Ш Е Н Н Я


І М Е Н Е М                   У К Р А Ї Н И


22 жовтня 2009 року                      Кролевецький районний суд Сумської області


в складі: - судді                                                                   Ольховик А.І.

за участі секретаря                                                             Малик Г.М.

з участю позивачки                                                            ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кролевець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втрати права на користування житлом,-


в с т а н о в и в:


позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом, доповнивши свої вимоги в суді та мотивує свої вимоги тим, що вона  отримала у спадок будинок, що розташований за адресою: м. Кролевець, АДРЕСА_1 Вона зареєстрована та проживає в даному будинку. 10 лютого 1995 року  вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 та стали проживати в належному їх будинку, з її згоди  відповідач був зареєстрований в ньому. В період шлюбу народились діти: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Сімейне життя з відповідачем не склалося і 26 серпня 1999 року шлюб між ними було розірвано. Після розірвання шлюбу вони в добровільному порядку поділили майно, набуте під час спільного проживання. Відповідач забрав належні йому речі і пішов проживати в будинок своїх батьків.

З моменту розірвання шлюбу і по теперішній час відповідач не проживає в належному їй будинку, участі у витратах по утриманню будинку і прибудинкової території, проведенні ремонту не приймає. Вона неодноразово зверталася до відповідача з проханням виписатися з належного їй будинку, але на її звернення він не реагує, її прохання ігнорує. Відповідач з нею і дітьми не спілкується, аліменти стягнуті судом не платить.

Відмова відповідача виписатися з належного їх житла  суттєво  порушує її права. Вона не може звернутися за наданням їй щомісячної  адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату утримання житла та комунальних послуг, оскільки для її утримання вона повинна надати довідку про склад сім’ї. Так як відповідач залишається зареєстрованим в її будинку, його вписують в довідку про склад її сім’ї. Це в свою чергу призводить до того, що при обрахунку сукупного доходу сім’ї повинні враховуватись і його доходи.

Позивачка просить визнати у судовому порядку ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням, що розташоване за адресою м. Кролевець, АДРЕСА_1, так як він протягом десяти років не проживає у вказаному будинку і порушує її право власності на вказане майно.

Відповідач, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи до суду не з’явився. Про причини неявки суду не повідомив. Клопотань про відкладення розгляду справи суду не надав. За таких обставин є підстави для розгляду справи у його відсутність.

Відповідно до ч.1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, за зазначених вище обставин, суд ухвалює заочне рішення за наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Заслухавши пояснення позивачки, свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, дослідивши зібрані по справі докази, суд прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. ст. 316-317, 319, 321-322 ЦК України правом власності є право особи на майно, яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб, власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном, яке він зобов’язаний утримувати. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, його право власності є непорушним і ніхто не може бути позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 156 ЖК України припинення сімейних відносин з власником будинку не позбавляє колишніх членів сім’ї права користування займаним приміщенням, при відсутності згоди власника житла; дане приміщення колишнім членом сім’ї використовується на умовах найму. Із ч. 2 ст. 64 ЖК України вбачається, що до членів сім’ї наймача належать чоловік, їх діти і батьки.

Відповідно до ч.2 ст. 405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право  на користування цим житлом у разі відсутності без поважних причин понад один рік.

Позивачка ОСОБА_1. є власником будинку АДРЕСА_1 у м.Кролевець Сумської області, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом (а.с. 6).

10 лютого 1995 року позивачка зареєструвала шлюб з відповідачем ( а.с.8). Після реєстрації шлюбу сторони стали проживати разом у вказаному будинку і відповідач зареєструвався в ньому (а.с.9-13). Від шлюбу мають двох дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а.с. 31,32).

26 серпня 1999 року шлюб між ними розірваний (а.с. 14). Відповідач після розірвання шлюбу проживає у будинку своїх батьків. Відповідно до довідки вуличному ОСОБА_2. з 26 серпня 1999 року не проживає у будинку позивачки ( а.с.15), що підтвердили в суді свідки  ОСОБА_5. та ОСОБА_6

Протягом десяти років відповідач не з’являється за даною адресою, не спілкується з позивачкою та дітьми, не має за вказаною адресою майна, яке б належало йому.

На підставі зазначеного відповідно до вимог ст. ст. 71-72 ЖК України стосовно порядку визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, ч. 2 ст. 107 ЖК України згідно якої член сім’ї, який вибув з жилого приміщення в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття, суд вважає, що відповідач втратив право користування жилим приміщенням, яке належить на праві власності позивачці, а формальна реєстрація за вказаною адресою не може вважатись правом набуття користування жилим приміщенням, а тому позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню. При цьому суд бере до уваги, що вказаною реєстрацією місця проживання відповідача у будинку позивачки, порушуються права власності позивачки, так як вона несе за неї додаткові витрати, сплачуючи в повному обсязі за комунальні послуги, в т. числі за відповідача, не може належним чином користуватися та розпоряджатися своїм майном.

Відповідно до ст. ст. 71-72, 107 ЖК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213-215 ЦПК України,-


в и р і ш и в:


позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 такими, що втратив право користування житловим приміщенням, що розташоване за адресою: місто Кролевець, АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуте Кролевецьким районним судом за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.

Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через Кролевецький районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.



СУДДЯ



  • Номер: 22-ц/775/874/2017(м)
  • Опис: матеріали апеляційної скарги по цивільній справі за позовом Ваняшиної Л.І. до Тополинської сільської Ради, 3-тя особа Володарська державна нотаріальна контора про продовження строку для прийняття спадщини, за апеляційної скаргою Тарасенко В.І. на рішення Володарського районного суду Донецької обасті від 06.07.2009р ( 1т.)
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-379/09
  • Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)
  • Суддя: Ольховик Анастасія Іванівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.12.2017
  • Дата етапу: 05.12.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація