Судове рішення #6378378

          Справа № 2-3448/2009 р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  


    18 вересня 2009 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:  

головуючого судді Шульги Н.В., при секретарі Ліннік В.О.,  

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  


В С Т А Н О В И В:  

    ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.  

    Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначив, шлюб з відповідачкою був зареєстрований 12.10.1991 року у Палаці урочистих подій «Жовтневий» м. Харкова, актовий запис №1345. В період спільного життя 05.01.1993 року у нас народилась донька, ОСОБА_3. Шлюбно-сімейні відносини між нами не склалися, більш, ніж п’ять місяців шлюбні відносини не підтримуються, спільне господарство не ведеться , тому позивач вимушений звернутись до суду з даним позовом, просить розірвати шлюб з відповідачкою, витрати покласти на нього, відповідачку від витрат звільнити, вважає, що розірвання шлюбу не може негативно вплинути на будь-чиї інтереси.  

У попередньому судовому засідання позивач ОСОБА_1 підтримав свої позовні вимоги у повному обсязі, пояснив, що не підтримує з відповідачем шлюбні відносини з травня 2009 року..  

Відповідачка у судове засідання з'явилась, проти позову не заперечувала, пояснила, що дійсно їх родина розпалася,  дитина після розірвання шлюбу залишиться проживати з позивачкою.    

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.  

Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 12 жовтня 1991 року у Палаці урочистих подій «Жовтневий» м. Харкова зареєстровано шлюб, про що зроблено актовий запис № 1345 і підтверджується свідоцтвом про одруження ІІІ-ВЛ  № 484875, виданим 12 жовтня 1991 року (а.с.8).  

Сторони мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.9).  

      Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову в попередньому судовому засіданні ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, згідно з якою у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

  Статтею 112 СК України передбачено, що   суд постановляє рішення про розірвання  шлюбу,  якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  інтересам  їхніх  дітей,  що мають істотне значення.    

    Суд, з’ясувавши причини розірвання шлюбу, фактичні взаємовідносини подружжя, дослідивши матеріали справи, вважає подальше сімейне життя подружжя і збереження сім’ї  неможливим, оскільки це в даному випадку буде суперечити інтересам обох сторін, що проживають окремо тривалий час. За таких  обставин, суд приходить до висновку про необхідність розірвання шлюбу.  

Витрати, пов’язані з оплатою отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС суд вважає за необхідне стягнути з позивача.                      

    На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 110, 111, 112, 114 Сімейного Кодексу  України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 169, 174, 212-215 ЦПК України, суд –  


В И Р І Ш И В :  

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу –  задовольнити.  

    Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 12 жовтня 1991 року у Палаці урочистих подій «Жовтневий» м. Харкова, актовий запис №1345.  

    Витрати, пов’язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу в розмірі 17 (сімнадцять) гривень покласти на позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2– від витрат звільнити.  

      Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  


Суддя                                                                                                                                             Н.В.Шульга  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація