Судове рішення #6376800

Справа № 2о-45-2009 року  





Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


16 березня 2009 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області  

в складі:  головуючого - судді Пепеляшкова С.М.

народних засідателів – Ніколаєвої Л.І., Михайлова І.М.  

 при секретарі – Зінзівєр С.В.    

за участю представника управління праці та соціального захисту населення – ОСОБА_1

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м.Ізмаїлі цивільну справу за заявою ОСОБА_2  про визнання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним та встановлення над ним опіки,    


ВСТАНОВИВ   :  


ОСОБА_2 звернулася до суду з вищезазначеною заявою, в якій просить визнати недієздатним свого чоловіка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що він є інвалідом першої групи. Інвалідність встановлена йому безстроково. Після перенесеного в 1986 році інсульт і наступного погіршення стану його здоров’я, повторний інсульт, він страждає важким розумовим відставанням, параліч правої сторони тіла, важке порушення координації руху, слуху і зору, втрата пам’яті та здатності говорити, з порушенням поведінки.    Внаслідок  хвороби він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, в зв’язку з чим  потребує  постійного стороннього догляду. Визнання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, недієздатним заявниці потрібно для  встановлення над ним опіки.  

Представник управління праці та соціального захисту населення заяву підтримує та надала до суду подання відповідно до якого, оскільки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, не може самостійно себе обслуговувати та за станом здоров’я постійно потребує стороннього догляду, рада опіки та піклування клопоче про призначення ОСОБА_2  опікуном над хворим ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Вислухавши пояснення заявниці, представника Управління праці та соціального захисту населення, суд  вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з  наступного.

Відповідно до ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Відповідно до ст. 60 ч.1 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

20.05.1972 року  ОСОБА_3 та ОСОБА_4 уклали шлюб, що підтверджено свідоцтвом про шлюб, актовий запис №425 від 20.05.1972 року.

Відповідно довідки до акту огляду МСЕК № 055178 від 02.03.2004 року, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, є інвалідом першої групи,   безстроково. Потребує постійного догляду.  

Враховуючи вищезазначене, оскільки   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є інвалідом першої   групи безстроково, внаслідок хронічної психічної хво роби він не здатний   усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, в зв’язку з чим, потребує постійного стороннього догляду та накладанню опіки, тому суд вважає за необхідне визнати його   не дієздатним   та призначити   заявницю   опікуном над недієздат ним    ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Керуючись ст. ст.   10, 60, 212, 213, 214, 240, 241 ЦПК України, ст. ст. 39, 60 ЦК України, суд


ВИРІШИВ:  


Визнати недієзда тним   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3,  що  проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4.  

Призначити ОСОБА_2  опікуном над недієздатним  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана   протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.



  Головуючий суддя:   /підпис/  

 


 

Народні засідателі:  1. /підпис/  



 

2. /підпис/  



Копія вірна  



Суддя:  



 

 



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація