Судове рішення #6376368



Справа № 2-2299/2009 р.


ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


27 травня 2009 року суд Жовтневого району м. Харкова в складі: головуючого судді – Чижиченко Д.В., при секретарі  - Бухтіяровій О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


В С Т А Н О В И В:


18.03.2009 року до суду Жовтневого району м. Харкова з позовною заявою звернулась позивач та просить суд ухвалити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем, зареєстрований 29.01.1983 р. у Палаці «Жовтневий» м. Харкова, актовий запис № 84.

          Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.01.1983 р. між позивачем та відповідачем був зареєстрований  шлюб|шлюб| у Палаці «Жовтневий» м. Харкова , актовий запис за № 84. Одруження з відповідачем виявилось невдалим, він не піклувався про створення нормальних сімейних стосунків, не дбав про матеріальне забезпечення, взаємоповагу один до одного. Навпаки, ставлення відповідача до сім»ї і привели до розладу і фактичного припинення шлюбних відносин. Особливо поведінка відповідача стала вкрай непристойною останні кілька років. На порушення ст. 55 СК України чоловік систематично влаштовував сварки, почав зловживати спиртними напоями, проявляв неповагу до сім»ї. Внаслідок постійних сімейних конфліктів спільне проживання із чоловіком стало неможливим. З січня 2006 шлюбні відносини фактично припинились, спільне господарство не ведеться. На дійсний час відповідач виїхав на постійне мешкання до своїх батьків, зібравши усі свої речі. Таким чином подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі. Спору про поділ майна, що є спільною власністю подружжя, немає.  

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд розірвати шлюб укладений між нею та відповідачем.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи був сповіщений належним чином, про що свідчать повідомлення вручення судових повісток, які знаходяться в матеріалах справи. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про законність позовних вимог позивача.

У відповідності зі ст. 104 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.  

Згідно ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 СК України.

У відповідності з ч.1 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлено одним з подружжя.

У судовому засіданні встановлено, що за час шлюбу подружжя не змогло створити нормальну сім’ю, між ними постійно виникали розбіжності з питань сімейного життя, що призводило до сварок, взаємовідносини погіршилися. Родина розпалася остаточно та відновленню не підлягає, спільне господарство та подружні відносини припинені, єдиний сімейний бюджет відсутній. Цей факт стверджується доказами, які були надані суду, поясненнями позивача.

Згідно вимогам ч. 2 ст. 112 СК України суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.  

       Витрати по сплаті держмита при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу необхідно

покласти на позивача, ОСОБА_1.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212 - 215, 224 ЦПК України, ст. ст. 104, 105, 110, 112, 114 СК України суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 29.01.1983 року у Палаці «Жовтневий» м. Харкова, про що зроблено актовий запис № 84 – розірвати.

Стягнути при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу держмито в розмірі 17 (сімнадцяти) гривень з ОСОБА_1, звільнивши від сплати держмита ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.




               

     Суддя                                                                                                        Чижиченко Д.В.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація