Справа № 395/1744/14-ц Провадження № 2/395/428/2014
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 грудня 2014 року м. Новомиргород
Суддя Новомиргородського районного суду Кіровоградської області ЩЕНЮЧЕНКО С.В., перевіривши виконання вимог ст. ст. 107-126 ЦПК України у справі за позовною заявою представника позивача ОСОБА_1 в інтересах Приватного підприємства «Агрофірма «Кам’янська»» (далі – заявник, позивач, ПП «Агрофірма «Кам’янська»») до ОСОБА_2, Фермерського господарства «ОСОБА_3О.» (далі – відповідач, ОСОБА_2, ФГ «ОСОБА_3О.»), третя особа: Реєстраційна служба Новомиргородського районного управління юстиції Кіровоградської області (далі- третя особа, Реєстраційна служба) про визнання недійсним договору оренди землі та скасування запису про державну реєстрацію,
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2014 р. до Новомиргородського районного суду надійшла позовна заява представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ПП «Агрофірма «Кам’янська»» до ОСОБА_2, ФГ «ОСОБА_3О.», третя особа: Реєстраційна служба про визнання недійсним договору оренди землі та скасування запису про державну реєстрацію.
Згадану позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119-120 ЦПК України, оскільки заявником:
у вступній частині позовної заяви:
не вказана поштова адреса (вулиця, номер будинку) відповідача ОСОБА_2;
третя особа має найменування «Реєстраційна служба Новомиргородського районного управління юстиції Кіровоградської області», проте такої юридичної особи немає. Як вбачається зі структури Головного управління юстиції у Кіровоградській області, що є юридичною особою, до його складу входить реєстраційна служба, яка має окремі структурні підрозділи: відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби; відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; відділ державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об’єднань громадян та державної реєстрації друкованих засобів масової інформації, що не є окремими юридичними особами. Тому слід зазначити правильне найменування юридичної особи, її місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі;
належним чином не викладено зміст позовних вимог та обставин, якими позивач обґрунтовує власні вимоги:
в мотивувальний частині заяви:
не зазначено коли та яким чином позивач дізнався про існування оспорюваного договору оренди земельної ділянки між відповідачами;
не вказано коли та на який строк було укладено оспорюваний договір оренди земельної ділянки між відповідачами;
немає посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, або наявність підстав для звільнення від доказування;
у резолютивній частині заяви:
не вказано який саме договір оренди земельної ділянки між відповідачами потрібно визнати недійсним;
мається вимога покласти зобов’язання на відділ державної реєстраційної служби Новомиргородського районного управління юстиції Кіровоградської області, проте згаданий відділ не вказаний у вступній частині позову як відповідач у справі та не є окремою юридичною особою.
Окрім цього, до позовної заяви долучено платіжне доручення про сплату судового збору у сумі 243,60 грн.
В той же час згідно вимогам ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру встановлюється в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, із урахуванням наявності двох позовних вимог немайнового характеру заявником не сплачено судовий збір у повному обсязі, тобто йому слід додатково сплатити 243,60 грн. (243,60 х 2)
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119, 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Ураховуючи, що згадана заява не відповідає вимогам, передбаченим ст. ст. 119-120 ЦПК України, та не оплачена судовим збором у повному обсязі, слід застосувати правила ст. 121 ЦПК України та залишити її без руху з наданням строку позивачеві для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 118-121, 207, 293 п. 9 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Залишити позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 в інтересах Приватного підприємства «Агрофірма «Кам’янська»» до ОСОБА_2, Фермерського господарства «ОСОБА_3О.», третя особа: Реєстраційна служба Новомиргородського районного управління юстиції Кіровоградської області про визнання недійсним договору оренди землі та скасування запису про державну реєстрацію без руху.
Повідомити позивачеві про залишення вказаного позову без руху та надати йому п’ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення наступних недоліків:
У вступній частині позовної заяви потрібно зазначити:
поштову адресу (вулицю, номер будинку) відповідача ОСОБА_2;
правильне найменування юридичної особи, її місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі, а також відповідний процесуальний статус у цивільній справі.
В мотивувальний частині заяви слід вказати:
коли та яким чином позивач дізнався про існування оспорюваного договору оренди земельної ділянки між відповідачами;
коли та на який строк було укладено оспорюваний договір оренди земельної ділянки між відповідачами;
посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, або наявність підстав для звільнення від доказування.
У резолютивній частині заяви потрібно зазначити:
який саме договір оренди земельної ділянки між відповідачами потрібно визнати недійсним;
якої саме юридичної особи стосується вимога покласти зобов’язання внести запис до Державного реєстру та який її процесуальний статус у даній цивільній справі.
Окрім цього, слід додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у повному обсязі, тобто додатково сплатити 243 грн. 60 коп., або зазначити передбачені законом підстави для звільнення від його сплати.
Роз’яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається заявникові зі всіма доданими до неї документами.
Апеляційну скаргу на ухвалу судді з приводу визначення розміру судових витрат може бути подано протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду Кіровоградської області через Новомиргородський районний суд.
Суддя - підпис - ОСОБА_4
Згідно з оригіналом:
суддя С.ЩЕНЮЧЕНКО