2-а-142/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2009 року Новогродівський міський суд Донецької області
в складі: головуючого судді Пархоменко О.Ф.
при секретарі Комарової Т.Ю.
з участю: позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Новогродівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Новогродівської міської ради про скасування рішення Новогродівської міської ради від березня 2004 року « Про початок функціонування загальноосвітніх шкіл»,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новогродівської міської ради про скасування рішення Новогродівської міської ради від березня 2004 року «Про початок функціонування загальноосвітніх шкіл», вказуючи на те, що з 1997 по 2000 роки в місті Новогродівка працювала група “Розшук” з ним во чолі, в яку входили ветерани педагогічної праці та ветерани міста, які працювали в місті Новогродівка під час війни та з початку 50 років, з метою застосування міського музею. Були зібрані матеріали з Донецького обласного архіву та Селидівського міського відділу освіти, спогади ветеранів. Весь матеріал був наданий міському відділу освіти та міській Раді. На підставі цих матеріалів було з'ясовано, що ЗШ-7 була відкрита в 1950 році, ЗШ-9 в 1958 році, ЗШ-10 в 1964 році. Архівні матеріали про початок функціонування та відкриття школи №8 не збереглися, тому були використані спогади живих свідків: Міхур, Кирик, які працювали вчителями в Гродівській школі. Середня школа №7 була відкрита в місті Новогродівка в 1950 році, що підтверджується рішенням Селидівської міської Ради від лютого 1950 року про відкриття семирічної школі шахти №2 “Новогродівська”, а через 2 місяці друге рішення Селидівської міської Ради про реорганізацію семирічної школи в Новогродівську середню школу. Цей факт підтверджує копія трудової книжки ОСОБА_3, який в березні 1950 року був призначений директором цієї школи, а в 1978 році школа була перейменована в Новогродівську середню школу №7 м.Селидове. В 1958 році, в зв'язку з приростом населення, школа стала працювати в 3 зміни, тому в 1958 році була побудована нова 3 поверхова Котляревська семирічна школа, зараз школа по вул.О.Кошового, де знаходилась до 1964 року, а в 1964 році здано до експлуатації нове приміщення по вул.Леніна і туди переходить середня школа №7, а в тій залишається восьмирічна школа №3, а в 1978 році вона стала восьмирічна №10, а з 1980 року вона стала середньою. Всі ці факти підтверджують копії трудових книжок вчителів, які працювали у той час: ОСОБА_4, ОСОБА_5 Просить скасувати рішення Новогродівської міської ради від березня 2004 року «Про початок функціонування загальноосвітніх шкіл» та встановити нові дати початку функціонування загальноосвітніх шкіл, а саме: школа №9 – 1958 рік, школа №10- 1964 рік, школа №7 -1950 рік.
В судовому засіданні позивач підтримав позов у повному обсязі, а також доповнив свої вимоги та просить встановити датою початку функціонування школи №8 -1940 рік.
Представник Новогродівської міської Ради у судовому засіданні з позовом не погодилась, просить відмовити у його задоволенні. Пояснила, що в зв'язку із зверненням ОСОБА_1, міською радою була проведена робота за даним зверненням, були зібрані архівні матеріали, газетні публікації. Згідно архівних документів з Донецького обласного архіву встановлено, що школа №9 ( семирічна школа шахти №2 Ново-Гродівка на 380 учнів) була здана до експлуатації в 1950 році, директором якої був призначений ОСОБА_3 При відкритті вона мала статус семирічної, а пізніше реорганізована в середню. З 1958 року знову реорганізована в в восьмирічну, пізніше в дев'ятирічну, який статус має і до теперішнього часу. Школа №10 здана до експлуатації в 1958 році (школа на 400 учнів в кварталі №16 селища шахти “Котляревська 1-2”). Директором цієї нової школи по вул. О.Кошевого знову був призначений ОСОБА_3, який, переходячи до нової школи, забрав із собою частину педагогічного колективу. В 1964 році здано до експлуатації приміщення середньої школи на 964 учня по вул.Леніна і в це приміщення переводиться середня школа, яка працювала в приміщенні по вул. О.Кошового у чолі з ОСОБА_3 та частиною педагогічного колективу. Таким чином, згідно технічних паспортів, були встановлені такі дати відкриття шкіл: школа №8 -1947 рік, школа №9- 1950 рік, школа №10- 1958 рік, школа №7- 1964рік. Також вважає вимоги ОСОБА_1 про зміни надписів про дати відкриття на барельєфах шкіл не обгрунтованими, а такими, які введуть в оману випускників шкіл. Вважає вимоги ОСОБА_1 не обгрунтованими, просить відмовити в задоволенні його позову.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов не обґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
В судовому засіданні позивач дав пояснення та надав документи, які він вважає підтверджують його незгоду з рішенням відповідача, але ні в позовній заяві, ні в судовому засіданні він не визначив які саме спірні матеріально-правові вимоги є у нього до відповідача, які виникли в процесі публічно-правового спору про захист порушеного його публічного суб'єктивного права. Як такового публічно-правового спору взагалі немає. Його вимоги про скасування рішення Новогродівської міської Ради «Про початок функціонування загальноосвітніх шкіл» не пов'язані з захистом порушених його прав, свобод та інтересів з боку відповідача та не основані на нормах законодавства.
Керуючись ст.ст.3, 9, 11, 12, 86, 159, 160, 162, 163, 186 КАС України,
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Новогродівської міської ради про скасування рішення Новогродівської міської ради від березня 2004 року «Про початок функціонування загальноосвітніх шкіл» – відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Новогродівський міський суд Донецької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови і подачею апеляційної скарги на неї протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову виготовлено в нарадчій кімнаті.
Суддя: