Судове рішення #6372653

                                                                                                                                           Справа № 2-О-168/09 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

09 вересня 2009 р.         Бериславський районний суд Херсонської області

                                                                                                       у складі: головуючого судді    Кириленко М.О.

                                                                                                                         при секретарі             Павлович Л.М.                   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області  справу                                                                                за заявою   ОСОБА_1   про встановлення факту родинних відносин

                Заінтересовані  особи: відділ РАЦСу Бериславського районного управління юстиції, Веселівська сільська рада Бериславського району,

В С Т А Н О В И В:

                ОСОБА_1  звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме що він  являється його братом.  В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2  померла його мати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3  помер батько ОСОБА_4 . Батько своїм заповітом від 19.11.1991 року все своє майно заповідав  заявнику та його брату ОСОБА_2  в рівних  частинах.

Після смерті брата заявник звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини, але йому було відмовлено у прийнятті документів в зв’язку з відсутністю свідоцтва про народження брата.  Через втрату свідоцтва про народження брата ОСОБА_2   заявник позбавлений можливості  оформити спадщину. Тому заявник   звернувся до суду, просив встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

 

                В судовому засіданні заявник та його представник наполягали на задоволенні  вимог з підстав, зазначених у заяві .                 

              Представники заінтересованих осіб в судове засідання не з’явилися, в заявах на ім’я суду просили заяву розглянути у їх відсутність, не заперечували проти задоволення заяви.  Суд вважає можливим справу розглянути у їх відсутність.                 

                Вислухавши пояснення заявника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву підлягаючою задоволенню із слідуючих підстав.

              Згідно свідоцтва про народження  батьками ОСОБА_1   являються ОСОБА_4  та ОСОБА_3  (а.с. 12). Згідно свідоцтв про смерть ІНФОРМАЦІЯ_2  померла     ОСОБА_3 ., ІНФОРМАЦІЯ_3  помер   ОСОБА_4 .,  ІНФОРМАЦІЯ_1  помер  ОСОБА_2  (а.с. 13-15).

                Згідно довідки НОМЕР_1  від 13.05.2009 року, виданої Веселівською сільскою радою, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживав в с. Веселе зі своїм братом  ОСОБА_1  (а.с. 16).

                Свідки  ОСОБА_5  та ОСОБА_6  в судовому засіданні підтвердили факт , що  у заявника дійсно був рідний брат  ОСОБА_2 , який помер в ІНФОРМАЦІЯ_1  

            Таким чином факт визнання померлого ОСОБА_2  рідним братом   заявника знайшов підтвердження у судовому засіданні. Його встановлення несудовим  шляхом неможливо. Цей факт має для заявника  юридичне значення, поскільки з ним пов ў язано отримання спадщини. 

                На основі ст. 1272 ЦК України, ст. 256 п.1 ЦПК України

                Керуючись ст. 10, 11, 60, 215 ЦПК України, суд

 

В И Р І Ш И В:

 

                Заяву ОСОБА_1 . - задовольнити.

 

                Встановити факт, що ОСОБА_2 , який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1  являється рідним братом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця м. Копейськ Челябінської області, мешканця АДРЕСА_1  

                                 

 

              На  рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та  апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд.  Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

                 Суддя                                                                                             М.О.Кириленко

 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація