Судове рішення #6371594

2-583/2009

БАШТАНСЬКИЙ    РАЙОННИЙ СУД

_____________________________________________________________

56100  Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

(заочне)


02.10.2009 року Баштанський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого - судді Желєзного І.В., при секретарі – Кирпічовій О.О., розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Баштанка справу за позовом Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області до ОСОБА_1про відшкодування шкоди, завданої рибному господарству, внаслідок порушення правил рибальства,


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про відшкодування шкоди, завданої рибному господарству, внаслідок порушення правил рибальства. На обґрунтування вимог позивач в заяві зазначив, що 16.06.2007 року інспектором Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області був затриманий ОСОБА_1, який 16.06.2007 року о 07.00 год. на річці Інгул в районі с. Привільне Баштанського району Миколаївської області незаконно під час нерестової заборони, за допомогою забороненого знаряддя лову – „павука” виловив дві тарані. За результатами виявленого правопорушення 16.06.2007 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП, на підставі якого 12.07.2007 року ОСОБА_1 Баштанським районним судом Миколаївської області було притягнуто до адміністративної відповідальності в виді штрафу в розмірі 340 гривень. Розмір шкоди, завданої незаконними діями відповідача, складає 20 грн. 40 коп., яку відповідач в добровільному порядку не відшкодував. Посилаючись на викладене, позивач просив стягнути з відповідача 20 грн. 40 коп. у рахунок відшкодування шкоди, завданої рибному господарству, внаслідок порушення правил рибальства, та судові витрати по справі в дохід держави.

Від позивача надійшла заява про підтримання позовних вимог та слухання справи за відсутності його представника.


      Відповідач до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час слухання справи повідомлявся належним чином. До суду не надійшло заперечень проти позову. З огляду на те, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та обов’язки сторін, та немає необхідності в особистих поясненнях відповідача, суд ухвалив про заочний розгляд справи.


Вивчивши наявні у справі матеріали (протокол про адміністративне правопорушення від 16.06.2007 року; опис-оцінку від 16.06.2007 року; постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 85 ч.4 КУпАП; розрахунок завданої шкоди; такси для обчислення розміру відшкодування шкоди; акт опису, оцінки та передачі №120 від 16.06.2007 року; накладну №11 від 16.06.2007 року; лист Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області від 16.06.2009 року №261-02/07) суд, розглянувши спір між сторонами в рамках заявлених позовних вимог, - вважає позовні вимоги доведеними та такими що підлягають задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що 16.06.2007 року інспектором Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області був затриманий ОСОБА_1, який 16.06.2007 року о 07.00 год. на річці Інгул в районі с. Привільне Баштанського району Миколаївської області незаконно під час нерестової заборони, за допомогою забороненого знаряддя лову – „павука” виловив дві тарані. За результатами виявленого правопорушення 16.06.2007 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП, на підставі якого 12.07.2007 року ОСОБА_1 Баштанським районним судом Миколаївської області було притягнуто до адміністративної відповідальності в виді штрафу в розмірі 340 гривень. Розмір шкоди, завданої незаконними діями відповідача, складає 20 грн. 40 коп., яку відповідач в добровільному порядку не відшкодував.


Відповідно до ч.1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

          Відповідно до ст. 88 ч. 3 ЦПК України з відповідача належить стягнути судовий збір в розмірі 51   (п’ятдесят одної) гривні. Також з відповідача підлягають стягненню витрати пов’язані з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду цивільної справи, які на момент розгляду справи в суді складають 120 (сто двадцять) гривень.


    На підставі ч.1 ст. 1166 ЦК України, керуючись ст.ст. 10; 11; 60; ч.3 ст. 88; 214; 215 ЦПК України,


ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 20 (двадцять) гривень 40 копійок в рахунок відшкодування шкоди, завданої рибному господарству, внаслідок порушення правил рибальства.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь місцевого бюджету Баштанського району судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одної) гривні.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь місцевого бюджету Баштанського району витрати пов’язані з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду цивільної справи в розмірі 120 (сто двадцять) гривень.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів  з дня отримання його копії.

Позивачем апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Миколаївської області через Баштанський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.


                                                                 

СУДДЯ:






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація