Судове рішення #6370146

      Справа № 2-156-09

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2009 року


        Богодухівський районний суд Харківської області у складі головуючої судді  КУЗІНОЇ Н.П., за участю Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, заінтересована особа: відділ реєстрації актів цивільного стану Богодухівського РУЮ  “про оспорювання батьківства“, -


          ВСТАНОВИВ:


           Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою в якій просить виключити з актового запису № НОМЕР_1 від 13 грудня 2002 року, про народження дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, запис як батька вказаної дитини.


Свої вимоги позивач мотивує тим, що він з ОСОБА_2 спільно проживав без реєстрації шлюбу з січня 2002 року. ОСОБА_2 в серпні 2002 року народила дитину – доньку ОСОБА_3, батьком якої в свідоцтві про народження записаний ОСОБА_1 Про той факт, що він не являється батьком дитини на момент реєстрації, йому не було відомо.


Довідкою Богодухівської ЦРЛ підтверджується, станом на травень 2002 року ОСОБА_2 мала вагітність 27 неділь, тобто зачаття плоду настало в листопаді 2001 року, в той час як він з відповідачкою познайомилися в січні 2002 року.


На даний час дитина проживає разом з ОСОБА_2, відповідач з моральних мотивів батька дитини назвати не бажає, проти виключення з актового запису про народження не заперечує.


Представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила виключити з актового запису запис як батька дитини ОСОБА_1.


Представник відділу реєстрації актів цивільного стану Богодухівського РУЮ проти позову не заперечував.


Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги визнала повністю та підтвердила, що ОСОБА_1 не є батьком дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Просила винести рішення без проведення експертизи.


Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, так як відповідно до ст. 174 ч. 1 Цивільно – процесуального Кодексу України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.


Судом встановлено:


З 2002 року ОСОБА_1 з ОСОБА_2 спільно проживали без реєстрації шлюбу. ОСОБА_2 в серпні 2002 року народила дитину – доньку ОСОБА_3. Згідно свідоцтва про народження серія 1-ВЛ № НОМЕР_2 від 14 жовтня 2008 року, в Книзі реєстрації народжень від 13 грудня 2002 року зроблено актовий запис за № НОМЕР_1, про те, що батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_1  Про той факт, що позивач не являється батьком дитини на момент реєстрації, не було відомо.


Довідкою Богодухівської ЦРЛ підтверджується, станом на травень 2002 року ОСОБА_2 мала вагітність 27 неділь, тобто зачаття плоду настало в листопаді 2001 року, в той час як він з відповідачкою познайомилися в січні 2002 року.


Згідно ст.136 Сімейного Кодексу України, особа, яка записана батьком дитини має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.


Відповідно до ст. 61 ч. 1 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.


На підставі викладеного та керуючись ст. 136 СІМЕЙНОГО  КОДЕКСУ  УКРАЇНИ, ст. 61ч.1, 174 ч. 4 ЦПК України, суд –



ВИРІШИВ :


Позов ОСОБА_1 – задовольнити.


Виключити з актового запису № НОМЕР_1 від 13 грудня 2002 року, про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, запис ОСОБА_1, як батька дитини.


            Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Богодухівський районний суд заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання через Богодухівський районний суд апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження  не було подано.  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але  апеляційна  скарга  не  була  подана  у   строк, встановлений  статтею  294  цього  Кодексу,  рішення  суду набирає законної сили  після  закінчення  цього  строку.  У  разі  подання апеляційної  скарги  рішення,  якщо  його  не  скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



    СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація