Справа №2-3039/09
У Х В А Л А
08.10.2009 р. Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Смолка І.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-ті особи: Голова квартального комітету №33, ОП ЗМБТІ, про визнання договору купівлі – продажу дійсним,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом, у якому просить визнати дійсним договір купівлі – продажу від 30.03.2006 р. житлового приміщення площею АДРЕСА_1 (кімната 2-5), зобов’язати ОП ЗМБТІ зареєструвати за позивачем право власності на кімнату.
Пред’явлена позовна заява ухвалою судді від 11.09.09 року була залишена без руху, у зв”язку з порушенням позивачем вимог ст.119 ЦПК України:
- позивач не зазначив виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
- у позові не зазначений зміст позовних вимог щодо реєстрації права власності на кімнату за договором купівлі – продажу, оскільки у ЗМБТІ реєстрація права власності проводиться не на кімнату, а на частку (долю) домоволодіння, яку складає зазначена кімната, відповідно до Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” від 01.07.2004 р. та „Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002 р.
- відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України у позові не зазначені докази повного або часткового виконання договору купівлі-продажу, докази ухилення продавця за договором від нотаріального посвідчення договору.
Для усунення цих недоліків позивачу був встановлений п’ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копія ухвали отримана позивачем - 01.10.2009 р.
Враховуючи те, що позивач у встановлений строк недоліки позову не виправив, у зв”язку з чим позов, відповідно до ст.121 ЦПК України, визнається неподаним і підлягає поверненню.
Щодо позовних вимог позивача про зобов’язання ОП ЗМБТІ зареєструвати право власності за позивачем, то зазначена вимога не підвідомча судам загальної юрисдикції.
Згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За змістом п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно – правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відносини, пов’язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості регулюються нормами Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” від 01.07.04 №1952-VI.
Відповідно до п.1 ч.4 зазначеного Закону, обов’язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, зокрема, право власності на нерухоме майно.
У відповідності до п.5 Прикінцевих положень зазначеного Закону, до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об’єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації. Повноваження бюро технічної інвентаризації щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно щодо здійснення реєстрації також визначені п.1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, що затверджено наказом Міністерства юстиції України від 07.02.02 №7/5.
Вказане свідчить, що ОП ЗМБТІ на основі законодавства делеговані владні повноваження у сфері суспільних правовідносин, пов’язаних із здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Таким чином, ОП ЗМБТІ в розумінні п.7 ч.1 ст.3 КАС України є суб’єктом владних повноважень. Отже, аналіз суб’єктивного складу та характеру правовідносин свідчить, що даний спір в частині позовної вимоги щодо зобов’язання реєстрації права власності є справою адміністративної юрисдикції, та підлягає розгляду відповідно до предметної підсудності в окружному адміністративному суді.
Керуючись ст.121 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позовну заяву визнати неподаною та повернути позивачу.
Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачи в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Смолка І.О.
Україна
ЖОВТНЕВИЙ
РАЙОННИЙ СУД
м. Запоріжжя
“____”__________200__р.
вих. № К-24С
69600, м. Запоріжжя,
вул.Дзержинського, 6
тел. (061) 227-08-04
ОСОБА_1.
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя повертає позовну заяву з ухвалою про повернення позову.
Додаток: - копія ухвали судді
- позовна заява з матеріалами
- оригінали квитанцій про оплату судового збору та ІТЗ
СУДДЯ: І.О.СМОЛКА