Судове рішення #6366377

   


ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А


 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                             

08 липня 2009 року                                                                            № 22-а-16377/08/9104

      Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді                                               Каралюса В.М.,

суддів:                                                                   Старунського Д.М.,Стародуба О.П.,

при секретарі судового засідання                        Петлеваній Н.А.,

 

      розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.10.2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України,Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту  населення Косівської РДА про визнання дій неправомірними та зобов’язання виплатити недоплачену щорічну допомогу, --

                                                            ВСТАНОВИЛА:


Позивач, ОСОБА_1 в травні 2008 року звернувся з адміністративним позовом в суд до Управління праці та соціального захисту населення Косівської райдержадміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України та просив визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Косівської райдержадміністрації незаконними та зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Косівської райдержадміністрації доплатити йому грошову допомогу на оздоровлення в сумі 3498 грн. та одноразову допомогу до Дня Перемоги в сумі 6809 грн.

Свої позовні вимоги обґрунтовував тим, що він є ліквідатором Чорнобильської катастрофи 1 категорії, інвалідом війни 3 групи та має право у відповідності до ст.. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на одержання щорічної грошової допомоги на оздоровлення та на одноразову компенсацію інваліду війни третьої групи.

В судовому засіданні позивач збільшив позовні вимоги та просив зобов’язати відповідача виплатити йому загальну су3му допомог в розмірі 27935,1 грн.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2008 року позов було задоволено частково. Визнано дії Управління  праці та соціального захисту населення Косівської райдержадміністрації щодо відмови в доплаті одноразової грошової допомоги на оздоровлення як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та як інваліду війни неправомірними та стягнуто з відповідача в користь ОСОБА_1. 3610 грн. недоплаченої в 2007 – 2008 роках щорічної допомоги на оздоровлення та 3367 грн. недоплаченої щорічної грошової допомоги як інваліду війни в 2008 році.

Постанова суду мотивована тим, що позивач дійсно є участинком ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, 1 категоріїх, та інвалідом 3 групи захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС та право позивача на одержання щорічної допомоги відповідачами не оспорюється. З врахуванням обставин справи та враховуючи  пропуск строку звернення до суду судом визначено розмір виплат, які підлягають в користь позивача.

З цією постановою не погодився  позивач  ОСОБА_1, який звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить  постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.10.2008 року  в частині щодо відмови у виплаті допомоги на оздоровлення за 2005,2006 рік в сумі 2547 грн., компенсації за шкоду заподіяну здоровю за 2004 рік в сумі 8351,10 грн. та разову грошову допомогу за 2005-2007 роки в сумі 9691 грн. скасувати та винести нову постанову якою його позов  в цій частині позовних вимог задоволити в повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що позивач взнав про порушення своїх прав в 2007 року, а тому вважає, що строку  звернення до суду не пропустив, оскільки  вважає, що суми пенсії  (допомоги) не одержані своєчасно з вини органу. Який виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Колегія суддів заслухавши суддю-доповідача, перевіривши та дослідивши матеріали справи вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних міркувань.

Приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції виходив з того, що згідно ст..99 ч.2 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ст..100 ч.1 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Відповідно судом враховано, що відповідач подав письмове клопотання про відмову в задоволенні позовних вимог через пропущення позивачем однорічного строку для звернення до адміністративного суду.

Таким чином суд першої інстанції підставно  визнав вимоги позивача про стягнення щорічної  допомоги на оздоровлення за 2005-2006 роки такими, що не підлягають до задоволення в зв’язку з пропуском строку звернення до суду. Аналогічно правильно судом відмовлено в частині стягнення одноразової допомоги за шкоду заподіяну здоров»ю за 2004 рік.

Також судом підставно відмовлено позивачу в задоволенні вимог про  стягнення разової допомоги до 5 травня за 2005-2007 роки, оскільки як видно з матеріалів справи виплати за ці роки в загальній сумі 840 грн. були передбачені діючими бюджетами і виплачені в межах асигнувань на ці цілі.

Згідно ст..200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове  рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів приходить до переконання, що поскільки оскаржувана постанова прийнята судом з додержанням норм матеріального і процесуального права, при правильно встановлених обставинах справи, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, то оскаржувану постанову слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.


Керуючись ч.3 ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.1 ч.1 ст.198,  ст. 200, п.1.ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 КАС України, колегія суддів, -


УХВАЛИЛА:


         Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення , а постанову Івано-Франківського окружного  адміністративного суду  від 15 жовтня 2008 року  у справі № 2 а- 3805/08 – без змін.

       

          Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена  у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст.160 КАС України – з дня складення ухвали у повному обсязі.


    Головуючий:                              В.М. Каралюс                                                                          

       

     Судді :                                                                               Д.М.Старунський


                                                                                                О.П.Стародуб                                                                                                                                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація