Судове рішення #6365243

    Справа № 2-2753/2009 рік.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

             19 жовтня 2009 року                                                  м. Первомайський

Первомайський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого судді Библів С.В., при секретарі Герасименко Н.Ф., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1  до Закутнівської сільської ради Первомайського району Харківської області про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги та надати йому додатковий місячний строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом, посилаючись на таке:

ІНФОРМАЦІЯ_1  помер його батько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно. Спадщину фактично прийняла дружина померлого, а його мати – ОСОБА_3 , хоча ще одним спадкоємцем першої черги спадкування є він – позивач. До нотаріальної контори вчасно не звернувся з заявою про прийняття спадщини через юридичну необізнаність та через запевняння матері, що цього не треба робити. Проживав на момент відкриття спадщини, як і по сьогоднішній день, в інший області – Луганській з громадянською дружиною і її дітьми та мав важкий характер роботи з постійними роз’їздами по Україні.

Представник відповідача до судового засідання не прибув, проте від в.о. сільського голови с. Закутнівка Первомайського району Харківської області надійшли заява про розгляд справи без участі представника сільради.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини і відповідні до них правовідносини:

так, встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1  помер   ОСОБА_2  – батько позивача , що вбачається з свідоцтва про його смерть (а.с.6), виданого Закутнівською сільською радою Первомайського району Харківської області 28.02.2005 року, та свідоцтва про народження позивача (а.с.4). Після його смерті залишилася спадщина у виді належного йому майна (а.с.7), яким померлий за своє життя не розпорядився заповітом . Позивач після смерті батька і потім, протягом шестимісячного строку не звернувся до нотаріальної контори з відповідною заявою про прийняття спадщини через те, що був введений в оману матір’ю, яка запевнила його, що йому до нотаріальної контори звертатися не потрібно, а сама фактично прийняла спадщину, оскільки на момент смерті свого чоловіка проживала разом з нею. Спадщина складається з земельної ділянки, яку мати позивача не бажає переоформлювати на себе через відсутність бажання та стан здоров’я. Позивач же, як другий спадкоємець першої черги спадкування за законом, виявив бажання переоформити землю, проте, оскільки не звернувся вчасно до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, зробити цього не може.

Суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та у повному обсязі підтвердженими поясненнями позивача та матеріалами справи і позов підлягає задоволенню, оскільки це не суперечить вимогам ч.3 ст. 1272  ЦК України. Причини, за якими позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд визнає поважними, бо, дійсно, мати позивача зараз не бажає переоформлювати землю, а до цього ввела в оману сина про необов’язковість подачі заяви про прийняття спадщини, крім того, через напружений графік роботи позивача, наявність сімейних обов’язків та проживання у іншій області України не дозволили вчасно останньому звернутися до держнотконтори.

Тому , керуючись ст. ст. 3,10, 11, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України -

В И Р І Ш И В :

Заявлені позовні вимоги задовольнити повністю.

Визначити, ОСОБА_1   ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  його батька –   ОСОБА_2  у один місяць з дня набрання законної сили рішенням суду.

 Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Первомайський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.


Суддя  






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація