Справа № 2-273/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2009 року
Олевський районний суд Житомирської області
в складі: головуючої-судді ОСОБА_1
секретар Федорчук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з позовом в якому зазначила, що вони з відповідачем перебувають в зареєстрованому шлюбі з 29 березня 1990 року. Від спільного проживання у них народились діти, а саме: син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, дочка ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, які на даний час є неповнолітніми та знаходяться на її матеріальному утримані, тому вона просить суд стягнути з відповідача аліменти на її користь, на утримання дітей, так як відповідач матеріальної допомоги на їх утримання в добровільному порядку не надає.
Позивачка надала заяву з проханням слухати справу без її участі. Позовні вимоги просить задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засіданні не з’явився, від нього надійшла заява з проханням слухати справу без його участі, позовні вимоги визнає.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 24 березня 1990 року, що стверджується свідоцтвом про укладення шлюбу. Від спільного проживання сторони мають сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, дочку ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з позивачкою, що стверджується копією паспорту позивачки, свідоцтвами про народження дітей, довідкою з місця проживання позивачки. Позивачка та відповідач на даний час не працюють, що стверджується довідкою з місця проживання позивачки, копією трудової книжки відповідача. Сторони не дійшли спільної згоди щодо утримання дітей.
Дослідивши та оцінивши докази по справі суд дійшов висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які врегульовані ст.180 СК України з якої слідує, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.
В даному випадку судом встановлено, що відповідач ухиляється від утримання своїх неповнолітніх дітей чим ставить їх в складне матеріальне становище та порушує їх право на достатній життєвий рівень, тому позов підлягає до задоволення.
Керуючись : ст. ст. 10, 60, 81, 212 ЦПК та ст. ст. 180,182 СК України суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя ІНФОРМАЦІЯ_5, не працюючого на користь ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на утримання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку відповідача до досягнення найстаршою дитиною повноліття, тобто до 01 січня 2010 року, але не менше розміру встановленого СК України, щомісячно, на кожну дитину .
Стягнення аліментів проводити з 06 травня 2009 року.
Якщо після досягнення старшою дитиною повноліття, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не будуть звертатись до суду із позовом про зміну розміру аліментів на утримання дітей то надалі, починаючи з 01 січня 2010 року, аліменти слід стягувати в розмірі 1/4 частини заробітку відповідача до повноліття другої дитини, тобто до 25 червня 2017 року.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ТУ ДСА України в Житомирській області Код ЄДРПОУ 20413477, р/р 31217259700460 в УДК Житомирської області МФО 811039, витрати за інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в сумі 250 грн. 00 коп.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від сплати судового збору звільнена відповідно до п. 5 ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито».
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області , на протязі 20 днів після подачі письмової заяви про апеляційне оскарження рішення суду , яка подається на протязі 10 днів після оголошення рішення суду .
Суддя