Судове рішення #6365142

Справа   № 2- 422

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И                                         


01 жовтня 2009 року

Олевський районний суд Житомирської області в складі  :

головуючого - судді               Охрімчук   І.Г.

секретар               Федорчук  О.В.  

з участю прокурора               Вінійчук    Я.М.

представника служби у справах дітей               ОСОБА_1    


розглянувши в судовому засіданні у м. Олевську цивільну справу за позовом прокурора Олевського району Житомирської області в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1  до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини


В С Т А Н О В И В :  


Прокурор звернувся до суду з позовом в якому зазначає, що в Ушомирській школі–інтернаті з 28 серпня 2007 року перебуває  на повному  державному  забезпеченні   неповнолітній ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2. Батько дитини  позбавлений батьківських прав стосовно її, участі в матеріальному утриманні дитини не приймає, тому прокурор просить суд стягнути з відповідача  аліменти.  

В судовому засіданні прокурор позов підтримав з підстав, які в ньому зазначені і просить суд задовольнити його повністю та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини не менше розміру встановленого законом, щомісячно.  

Відповідач  в судове засідання не з’явився. Подав заяву про слухання справи у його відсутність. Згідно поданої заяви позов визнає.  


Представник служби у справах дітей  в судовому засіданні з позовом погодився і вважає, що його слід задовольнити в інтересах дитини, так як відповідач дитину не відвідує, взагалі не займаються її утриманням.  


В судовому засіданні встановлено, що відповідач є батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, відповідно до його свідоцтва про народження. Дитина навчається в Ушомирській  школі–інтернаті і перебуває на повному державному забезпеченні, відповідно до довідки зазначеної школи від 28 травня 2009 року. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Згідно рішення Олевського районного суду  Житомирської області від 20 липня 2009 року слідує, що відповідач позбавлений батьківських прав стосовно неповнолітнього ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1.  


Згідно ст.180 СК України слідує, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, до їх повноліття. При ухиленні батьків від цього обов’язку, кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.  

В даному випадку відповідач ухиляючись від матеріального утримання дитини ставить її у складне матеріальне положення та порушує її право на достатній життєвий рівень, тому позов підлягає до задоволення, з урахуванням того, що відповідач має не регулярний дохід.  

Відповідно до ст. 193 СК України стягнуті з відповідача аліменти можуть бути перераховані на особистий рахунок дитини відкритий у відділенні ВАТ «Державний  ощадний банк України».  


Керуючись : ст.  ст. 10, 60, 81, 88,  212 ЦПК та ст. ст. 180, 184, 193 СК України, суд  

 

В И Р І Ш И В :  

 Позов Прокурора Олевського району Житомирської області в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1  до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини  - задовольнити повністю.  


Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 РФ та жителя ІНФОРМАЦІЯ_5, не працюючого аліменти на утримання  дитини - сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі не менше 30 % від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, до повноліття дитини, тобто до 06 січня 2017 року, на особистий рахунок дитини  відкритий у ВАТ «Державний ощадний банк України».  


Стягнення аліментів проводити з 18 серпня 2009  року.

Рішення в частині стягнення аліментів в сумі платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.


Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3  51 грн. судового збору на користь держави.  


Стягнути з ОСОБА_3 на користь ТУ ДСА України в Житомирській області Код ЄДРПОК 20413477, р/р 31217259700460 в УДК Житомирської області  МФО 811039, витрати за інформаційно технічне забезпечення в сумі 120 грн., по  розгляду Олевським районним судом Житомирської області даної справи.


Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Житомирської області, через Олевський районний суд Житомирської області на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається на протязі 10 днів, починаючи з послідуючого дня після оголошення рішення суду.

Суддя:      

 







 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація