Судове рішення #6364380


                                                                                                                             К о п і я

                            Справа № 2 – 2857/09

                                             

У Х В А Л А  

Іменем України  


29 вересня 2009 року                                                                 м. Одеса


     Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді   Шепітко І.Г.  

при секретарі            Дідик М.Ю.

за участі представника позивача та третіх осіб ОСОБА_1,  

представника відповідачів ОСОБА_2,

     розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду № 22 в м.Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи: ОСОБА_6, ОСОБА_7, про стягнення заборгованості,  -  


   В С Т А Н О В И В :  


У провадженні суду знаходиться зазначена цивільна справа, згідно позовних вимог позивач просить стягнути з відповідачів у солідарному порядку 1 534 172 гривень, що отримані ними згідно розписки.

По справі було вжито заходи по забезпеченню позову шляхом накладення арешту на майно відповідачів.

У попередньому судовому засіданні відповідачі та їх представник просили закрити провадження у справі, оскільки сторони являються акціонерами підприємства та спір стосується корпоративних прав сторін. Також вони просили скасувати заходи забезпечення позову.

Представник позивача, повідомивши, що позивач дійсно являється акціонером підприємства ЗАО ТКЦ “Газсервіс”, заперечувала проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що треті особи не являються акціонерами і справа повинна розглядатися згідно ЦПК України.

Судом встановлено, що позивач та відповідачі по справі являються акціонерами  ЗАО ТКЦ “Газсервіс”.

Згідно наданої позивачем розписки та графіку повернення інвестицій (а.с.9-11), грошові кошти були отримані відповідачами на розвиток підприємства “Газсервіс”.

Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Разом з тим, за змістом ст.1 ГПК України, такий спір повинен розглядатися у відповідності до зазначеного кодексу, участь у справі фізичних осіб, які мають статус третіх осіб, не являється підставою для розгляду справи в порядку ЦПК України.

     Крім того, згідно Постанови Пленуму Верховного суду України №13 від 24.10.2008 року “Про практику розгляду судами корпоративних спорів”, усі  спори між господарським товариством та його учасником (засновником,  акціонером),  у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, пов'язані зі здійсненням ними  корпоративних  прав  та виконанням обов'язків  учасника  господарського  товариства,  на підставі пункту 4 частини першої статті 12  ГПК (1798-12) підвідомчі (підсудні) господарським судам незалежно від суб'єктного складу учасників  спору.

Відповідно до п.1 ст.205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно  ухвали Суворовського районного суду міста ОСОБА_1 від  09 лютого 2009 року за клопотанням позивача по справі, з метою забезпечення позову, був накладений арешт на  304/1000 (триста чотири тисячних) частки квартири  АДРЕСА_1 ,  що зареєстрована на праві власності за ОСОБА_5 згідно договору дарування, та  квартиру  №42 в будинку №72 корпус 1 по вулиці Дніпропетровська дорога в місті Одесі ,  що зареєстрована на праві власності за ОСОБА_4 згідно договору купівлі-продажу.  

Згідно витягів з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна від 07.05.2009 року, на підставі даної ухвали суду зроблено записи про реєстрацію в Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, реєстраційний номер  №8698693, контрольна сума Б2ББГ1АД1Б, та  реєстраційний номер  №8698659, контрольна сума 85089В04Г8 .

Згідно ч.6 ст.154 ЦПК України, я кщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.

Керуючись ст.ст.130, 154, 205 п.1, 293 ЦПК України, суд, -


У Х В А Л И В :


Провадження у справі  за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи: ОСОБА_6, ОСОБА_7, про стягнення заборгованості , - закрити.  

Скасувати ухвалу  Суворовського районного суду міста ОСОБА_1 від  12 березня 2009 року про забезпечення позову по цивільній справі №2-2857/09 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи: ОСОБА_6, ОСОБА_7, про стягнення заборгованості .

Зняти арешт з 304/1000 (триста чотири тисячних) частки квартири  АДРЕСА_1 ,  що зареєстрована на праві власності за ОСОБА_5 згідно договору дарування, та з  квартири  №42 в будинку №72 корпус 1 по вулиці Дніпропетровська дорога в місті Одесі ,  що зареєстрована на праві власності за ОСОБА_4 згідно договору купівлі-продажу.

Копію ухвали направити для виконання до Четвертої Одеської державної нотаріальної контори.  

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 – ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


Суддя:  /підпис/


Згідно:


Суддя:                          Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація