Справа № 2 - 1510 / 2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І МЕ Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі :
головуючого – судді Ковригіна О.С.
при секретарі - Фатєєвої С.М.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві справу за позовом ОСОБА_1 до Базаліївської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_2
В обґрунтування своїх вимог пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер його батько – ОСОБА_2 про що свідчить свідоцтво про смерть 1-ВЛ № 200576 (копія в матеріалах справи а.с.5). Ще при житті ОСОБА_2 зробив розпорядження на випадок своєї смерті, ІНФОРМАЦІЯ_3 року склав заповіт, згідно якого все те, що на день його смерті буде йому належати заповів – ОСОБА_1 позивачу по справі (а.с.6).
Спадщину позивач прийняв у встановленому законом порядку шляхом звернення з відповідною заявою до державної нотаріальної контори, однак, оформити її виявилося неможливим, оскільки з’ясувалося, що успадкований будинок в КП «Чугуївському МБТІ» не зареєстрований і інвентаризаційна справа на нього відсутня, у зв’язку з чим позивачу було запропоновано звернутися до суду.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити, при цьому пояснив, що крім нього є спадкоємці, його брати: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 які мають право на обов’язкову частку у спадщини, однак вони від спадкування відмовилися, в наслідок чого він є єдиним спадкоємцем після смерті батька.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надавши суду письмову заяву з повним визнанням позову, в якій просить розглянути справу за його відсутністю та винести рішення у відповідності з чинним законодавством (а.с. 16). Суд відповідно до ст. 169 ЦПК України вважає за можливе розглядати справу у відсутність відповідача за наявними доказами справи.
Дослідивши та перевіривши письмові докази по справі, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
За ст.1247 ЦК України заповіт укладається у письмовій формі, із зазначенням місця та часу його складення. Заповіт має бути особисто підписаний заповідачем, має бути посвідчений нотаріусом або іншими посадовими, службовими особами, визначеними у ст.ст.1251-1252 цього Кодексу.
Відповідно заповіту складеного ІНФОРМАЦІЯ_3 року, посвідченого секретарем Базаліївської сільської ради Чугуївського району Харківської області, реєстровий № 106 – ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося, заповів своєму сину ОСОБА_1 Цей заповіт, згідно відмітки секретаря виконкому Базаліївської сільської ради Чугуївського району Харківської області від 27.03.2009 року не змінювався та не відмінявся (а.с. 6).
Як вбачається з довідки Чугуївської державної нотаріальної контори від 01.07.2009 року № 1459/01-14 – після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року, з заявою про прийняття спадщини звернувся ОСОБА_1 а з заявами про відмову від спадщини звернулися ОСОБА_3 та ОСОБА_4 свідоцтво про право на спадщину не видавалося (а.с.15).
Згідно довідки виконкому Базаліївської сільської ради Чугуївського району Харківської області № 299 від 21.09.2009 року – житловий будинок зі службовими будовами та спорудами розташований за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстрований в погосподарській книзі за ОСОБА_2 (а.с.24).
Із наданого суду заповіту, вбачається, що він відповідає переліченим вимогам законодавства, враховуючи те що позивач прийняв спадщину відповідно до ст. 1269 ЦК України, суд дійшов висновку, що заявлені вимоги про визнання права власності на зазначене вище домоволодіння законні, обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.1223, 1233-1235, 1247, 1251, 1269 ЦК України, ст.ст. 10, 11,61,88, 130, 169, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Базаліївської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити .
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженцем та мешканцем: АДРЕСА_1 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_2 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя –