Справа №2-1503-2009
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
19 жовтня 2009 року м. Вінниця
Староміський районний суд м. Вінниці в складі:
головуючого судді Олійника О.М.
при секретарі Творун М.О.
з участю представника позивача Обревко Т.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію,-
в с т а н о в и в :
Представник КП Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію в розмірі 1915,67 грн., мотивуючи позов тим, що згідно «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» та рішень Вінницької міської ради, КП «ВМТЕ» є організацією, яка надає населенню послуги водо-, теплопостачання у гарячій воді та обслуговує помешкання, де проживає відповідач. Оскільки відповідач отримує теплову енергію у виді гарячої води, але вчасно не розраховується за надані послуги, станом на 01.08.2009р. виник борг в сумі 1025,46 грн. Крім того, за весь час прострочення сплати платежів, відповідачу нарахована сума втрат від інфляції, розмір якої становить 758,27 грн. і 3 % річних, в розмірі 131,94 грн.
В судовому засіданні представник позивача Обревко Т.П. уточнила позовні вимоги, суду пояснила, що оскільки відповідач після подачі позову до суду повністю погасив суму основного боргу, тому просила стягнути з нього суму втрат від інфляції в розмірі 758,27 грн. та 3% річних в розмірі 131,94, а також суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, понесену при подачі позову до суду, в розмірі 30 грн., а на користь держави - судовий збір.
В судове засідання відповідач ОСОБА_2 не з’явився з невідомих суду причин, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином. Заяву про розгляд справи у його відсутність не надав.
Відповідно до ст.ст. 169, 224-226 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Представник позивача Обревко Т.П. не заперечила проти розгляду справи у відсутність відповідача, який був належним чином повідомлений.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» та рішень Вінницької міської ради, помешкання що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, в якому проживає відповідач, отримує теплову енергію у гарячій воді, але відповідач користуючись послугами, наданими КП «ВМТЕ», в порушення «Правил» та Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 67,68,156 ЖК України, не виконує свого обов`язку щодо оплати наданих послуг у встановленому порядку, тому починаючи з вересня 2005р. виник борг.
Відповідно до оборотної відомості та розрахунку, сума боргу станом на 01.08.2009р. складала 1915,67 грн. (а.с.5-10), але під час розгляду справи в суді відповідач погасив суму основного боргу, яка складала 1025,46 грн.
Суд вважає, що фактичні правовідносини, що виникли між сторонами, є зобов`язальними, і регулюються також ст.ст. 509, 526 ЦК України, відповідно до яких одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК, інших актів цивільного законодавства.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), що передбачено ст. 610 ЦК України.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
Таким чином, сума втрат від інфляції, розмір якої становить 758,27 грн. і 3 % річних в розмірі 131,94 грн. підлягають стягненню з відповідача в повному обсязі.
Оскільки позивачем при подачі позову до суду були понесені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн., суд вважає необхідним стягнути з відповідача дану суму на користь позивача, а на користь держави суму судового збору, в розмірі 51 грн., відповідно до ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 67,68,156 ЖК України, ст.ст. 509, 526, 610, 611, 625 ЦК України, ст.ст. 5, 8, 10, 11, 57, 60, 88, 169, 209, 212, 214, 215, 218,224-226 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» 758 (сімсот п’ятдесят вісім) грн. 27 коп. – суму втрат від інфляції, 131(сто тридцять одна) грн. 94 коп. - 3% річних від суми основного боргу, а також витрати на інформаційно-технічний розгляд справи в розмірі 30 (тридцять) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 в місцевий бюджет м. Вінниці судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Староміський райсуд м. Вінниці шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: