Справа № 22ас-233/2006 рік Головуючий суддя 1 інстанції: Сидорук Є.І.
Суддя-доповідач : Оніпко О.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2006 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючого судді : Малько О.С. суддів : Оніпко О.В., Собіни І.М. при секретарі :Сеньків Т.Б. розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Рівному справу за апеляційною скаргою начальника Державної податкової інспекції у м. Рівне на постанову Рівненського міського суду від 27 березня 2006 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 на бездіяльність Рівненської об"єднаної Державної податкової інспекції у м. Рівне, відділу віз та реєстрації фізичних осіб Рівненського МВ УМВС В Рівненській області та ДПА України.
Заслухавши доповідача, пояснення осіб, що з'явились в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги колегія суддів,-
встановила :
Постановою Рівненського міського суду від 27 березня 2006 року позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 на бездіяльність Рівненської об"єднаної Державної податкової інспекції у м. Рівне, відділу віз та реєстрації фізичних осіб Рівненського МВ УМВС В Рівненській області та ДПА України задоволено частково.
Зобов'язано Державну податкову інспекцію у м. Рівне здійснювати облік ОСОБА_2 , як платника податків та інших обов'язкових платежів, за раніше встановленими формами обліку по прізвищу, імені, по-батькові без ідентифікаційного номера. В решті позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.
8 поданій на постанову апеляційній скарзі Державна податкова інспекція у м.
Рівне вказує на її незаконність, оскільки суд не врахував, що законодавством не
передбачено механізму реалізації права особи здійснювати будь-які платежі без
ідентифікаційного номера та його оформлення. ДПІ у м. Рівне не перешкоджає
позивачу у здійсненні її права, але вимагає дотримання процедури. Крім того, суд не
врахував наказ ДПА України та МВС України від 19 жовтня 2004 року „Про
затвердження Порядку внесення відмітки до паспорта громадянина України щодо
ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових
платежів".
Просить постанову скасувати та ухвалити нову про відмову в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції правильно виходив з того, що відповідно до ч.2 ст.1 Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів" від 22 грудня 1994 року зі змінами, внесеним Законом від 16 липня 1999 року, для осіб, які через свої релігійні та інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні податкові органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів.
На підтвердження такого висновку в постанові наведені відповідні мотиви та докази з якими погоджується апеляційний суд.
Вірним є висновок суду щодо відмови поставити відділом віз та реєстрацій фізичних осіб Рівненського МВ УМВС В Рівненській області в її паспорті відмітку „має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера", оскільки позивач не звертався до цього відділу із довідкою № В-3 та паспортом для внесення такої відмітки.
Враховуючи, що рішення постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, колегія суддів не вбачає підстав для його скасування.
Керуючись ст.ст. 198, 200 КАСУ, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Рівне на постанову Рівненського міського суду від 27 березня 2006 року відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею чинності.