Судове рішення #6357002

Справа №2-1713 /2009

РІШЕННЯ

Іменем України

13 жовтня  2009 року                                 м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого: судді Стадника І.М.,

при секретарі Барановій О.М.,

з участю позивачки – ОСОБА_1,

відповідача – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -


ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до районного суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що від шлюбу з відповідачем мають двох дітей, які перебувають на її утриманні, а відповідач не надає жодної матеріальної допомоги на їх утримання. Просила стягувати з відповідача на утримання дітей аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян відповідного віку кожної дитини.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги змінила, просила суд винести рішення про стягнення з відповідача аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. на місяць. Пояснила, що відповідач ніде не працює, проте самостійно вона не в змозі утримувати дитину.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні змінені позовні вимоги визнав, про що подав відповідну заяву, та пояснив, що в лютому місяці він отримав травму, в результаті чого у нього відсутні два пальці на лівій руці, тому він не має змоги працювати на роботі яка потребує значних фізичних зусиль.

Згідно з ст. 130, 174 ч. 4 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав виносить рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що від спільного подружнього життя в сторін ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син ОСОБА_4. Діти в даний час проживають з матір’ю та перебувають на її утриманні.

Відповідач не виконує передбаченого ст. 180 СК України обов’язку утримувати неповнолітніх дітей, що дає суду законні підстави для задоволення позову.

Визначаючи розмір аліментів суд відповідно до ст. 182 СК України враховує стан здоров’я та матеріальне становище дітей – здорові, перебувають на утриманні матері, яка має невисокі доходи та має обмежені можливості їх утримувати, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів – має каліцтво внаслідок травми, на умовах трудового договору ніде не працює, інших утриманців не має, та приходить до висновку, що вказаний позивачкою і визнаний відповідачем розмір аліментів, буде розумним і справедливим.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, від сплати яких звільнено позивачку.

Враховуючи викладене вище, на підставі ст. 182,   183 СК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 169, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, який проживає в АДРЕСА_1 Вінницького району Вінницької області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження в розмірі 250 (двісті п’ятдесят)  гривень щомісячно, починаючи з 22 вересня 2009 року і до досягнення дітьми повноліття .

Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 грн.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.

Головуючий:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація