Судове рішення #6355597

Справа № 2а-707/09


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


16 жовтня 2009 року                             Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська


Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі: судді - Грищенко В. М., при секретарі - Демченко О. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська про перерахування пенсії,-


ВСТАНОВИВ:


У вересні 2009 року позивачка звернулася до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до відповідача, в якому просила визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, щодо вилучення із її середньомісячної заробітної плати для перерахунку пенсії з 01.05.2007 року та 01.02.2008 року 20 відсотків винагороди за вислугу років , позивні вимоги були зменшені . Обґрунтовуючи це тим, що працюючи за останнім місцем роботи - ДПІ Жовтневого району м. Дніпропетровська, їй було призначено надбавку за вислугу років у розмірі 40 відсотків від посадового окладу та надбавки за спеціальне звання. При призначені пенсії відповідачем було обчислено розмір пенсії з урахуванням суми винагороди за вислугу років – 40 відсотків. Однак, починаючи з 01.05.2007 року до 01.02.2008 року після перерахунку пенсії, врахований розмір надбавки за вислугу років склав лише 20 відсотків, а не 40 відсотків, як раніше. Враховуючи викладене, позивачка просить визнати дії відповідача протиправними; та зобов’язати відповідача здійснити їй перерахунок та виплату пенсії станом на 01.02.2008 року з урахуванням повної суми винагороди за вислугу років у розмірі 40 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання.

Позивачка та її представник у судовому засіданні позов підтримала, та просила його задовольнити.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, просив в задоволені позову відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом було встановлено, що позивачка дійсно, перед виходом на пенсію, працювала в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на посаді заступника начальника відділу, якій відповідно до Закону України «Про державну службу» було призначено надбавку за вислугу років – 40 відсотків до посадового окладу, про що свідчить наказ Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська та довідки з останнього місця роботи. 16 червня 2009 року Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, відповідно до протоколу №59 від 16 червня 2009 року, вирішило що з 01 лютого 2008 року на підставі довідки від 21 березня 2008 року для перерахування пенсії з урахуванням 40 відсотків винагороди за вислугу років немає підстав, а тому перерахунок з 01 лютого 2008 року проведено вірно з урахуванням винагороди за вислугу років 20 відсотків.

Відповідно до п. 4 Порядку виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальне звання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 12 вересня 1997 року, визначено, що комісія державної податкової служби з питань встановлення стажу є орган, який встановлює стаж роботи для виплати винагороди за вислугу років. Протоколом №10 комісії від 29 серпня 2002 року по встановленню стажу роботи для виплати винагороди за вислугу років працівникам, було встановлено, що стаж роботи позивачки складає 30 років та 19 днів, який дає право на отримання винагороди за вислугу років у розмірі 40 відсотків. А отже, позивні вимоги позивачки є правомірними і підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 22, 92, 152 Конституції України, ст. ст. 8, 10, 11, 12, 18, 69, 94, 99, 100, 128, 157, 158, 160-163, 186 КАС України, п.4 Порядку виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальне звання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 12 вересня 1997 року, ст.33 Закону України «Про державну службу», -


ПОСТАНОВИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України  в Індустріальному районі м. Дніпропетровська щодо вилучення із складу середньомісячної заробітної плати ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 01 лютого 2008 року 20 відсотків винагороди за вислугу років.  

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок ОСОБА_1 виплати пенсії станом на 01 лютого 2008 року з урахуванням суми винагороди за вислугу років у розмірі 40 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за спеціальне звання.

Постанова  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.  У разі  подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.    

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд, шляхом подачі у 10-ти денний строк, з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАСУ- з дня складання  в повному обсязі,  заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії  до апеляційної інстанції, або без подання заяви про апеляційне оскарження, шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 10-ти днів з дня проголошення.



Суддя                                                                                                            В.М. Грищенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація