Судове рішення #6354277

 

Справа № 2-964  

2009 року.  

 

 

  Р І Ш Е Н Н Я  

і м е н е м    У к р а ї н и  

м. Вугледар                                                                                                              30 вересня 2009 року.  


Вугледарський міський суд Донецької області в складі: головуючої - судді Биліни Т.І., при секретарі Соколовій Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою  

ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини,-  

в с т а н о в и в :  


Позивач звернулась до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача на її користь на утримання малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліментів в розмірі 1/4 частини усіх видів його доходів (заробітку), щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, встановленого законодавством, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення дитиною повноліття, а також про стягнення аліментів на своє утримання у розмірі 1/6 частини усіх видів доходів відповідача щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову і до досягнення дитиною трьох років.  

Позов мотивовано тим, що відповідач ухиляється від виконання батьківських обов`язків, матеріальної допомоги на її утримання та утримання дитини не надає. Позивач на теперішній час не працює, перебуває на обліку у Вугледарському УПСЗН і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3 – річного віку. Дитина проживає разом з позивачем, знаходиться на її утриманні. Відповідач працює, має регулярний прибуток, утримань по виконавчим листам не має. Позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь на утримання сина ОСОБА_4, аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів його доходів щомісячно, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення дитиною повноліття, а також стягнути аліменти на своє утримання у розмірі 1/6 частини усіх видів доходів відповідача щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову і до досягнення дитиною трьох років.  

В судове засідання позивач не з`явилася, надала письмову заяву, про розгляд справи у її відсутності. Наполягала на задоволенні позовних вимог.  


Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, надіслав до суду листа з проханням розглянути справу у його відсутності, позовні вимоги визнав в повному обсязі, не заперечував проти стягнення аліментів  на утримання дитини та дружини в розмірі зазначеному позивачем.  

 

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про можливість задоволення позову з наступних підстав.  


В судовому засіданні встановлено, та ніким не спростовано, що сторони спільне господарство не ведуть, мешкають окремо. Відповідач не має інших дітей, утриманців та стягнень по виконавчим листам.  


Позивач не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, перебуває на обліку у Вугледарському УПСЗН, отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3 – річного віку.  


Згідно свідоцтва про народження І-НО  № 147675 від 03.09.2007 року, виданого  Виконкомом Павловської сільської ради Мар`їнського району Донецької області, відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

(а.с.5)  


. Відповідач працює в ТОВ «Агрофірма «Агротіс» філія «Павловська» завідуючим механічними майстернями, має постійний прибуток та можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини та дружини.  

(а.с.6)  




Згідно  ст.180 СК України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  


Згідно  ст. 181 СК України, рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в долі від доходу його матері чи батька.  


Відповідно до ч.2 ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.  


У відповідності до ч.4 ст.84 СК України право на утримання має дружина, з якою проживає дитина, незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.  


Згідно  ст. 79, 88 ЦПК України, ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» з відповідача в прибуток держави слід стягнути судовий збір в сумі 51 грн.  


Згідно ст. 81 ЦПК України та  постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року №1258 «Про затвердження Порядку  оплати витрат з інформаційно – технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів» з відповідача слід стягнути  витрати на інформаційне –технічне забезпечення в розмірі 7 грн. 50 коп.  

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 180–183, 191 СК України, керуючись ст.ст. 79, 81, 88, 212-215 ЦПК України суд,-  

В и р і ш и в :  

 

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити.  


Стягнути з ОСОБА_2, який народився 02.06.1980 році в селі Павлівка, Мар`їнського району, Донецької області, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітнього сина     ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів його доходів, щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, встановленого законодавством, починаючи з 31.07.2009 року і до повноліття дитини.  


Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, починаючи з 31.07.2009 року і до досягнення сином ОСОБА_5 трьох років, тобто до 17.08.2010 року.  


Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати:  


- державне мито у прибуток держави  в сумі 51 (п`ятдесят одна) грн. 00 коп,  

- інформаційне – технічне забезпечення судового процесу в сумі 7 (сім) грн.50 коп.    


Допустити негайне виконання рішення у межах сплати аліментів за один місяць.  


Заява про апеляційне оскарження цього рішення може бути подана до місцевого суду протягом десяти  днів з дня його проголошення.  


Апеляційна скарга на це рішення може бути подана  в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти  днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  



Суддя Вугледарського  

міського суду                                                                                                        ОСОБА_6.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація