Судове рішення #6353640

Справа № 2-а- 551\09  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

 

13.10.2009  року Центральний районний суд м.Сімферополя в складі:  

головуючого судді                                Гулевича Ю.Г.  

при секретарі                                          Кушнеренко Ю.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за позовом     ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим про визнання дій неправомірними,  покладання зобов,язань  провести перерахунок пенсії  


ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 просить визнати дії управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АРК (далі Управління) по застосуванню при здійсненні перерахунку пенсії в 2009 р. виходячи з середньох заробітньої плати робітників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік у розмірі 1573,99 грн.,  протиправними. Зобов'язати Управління провести перерахунок пенсії, виходячи з середньої заробітньої платні робітників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік у розмірі 1573,99 грн., як за рік, передуючий року звернення за перерахунком пенсії, з моменту звернення,  мотивуючи тим, що він  є  працюючим пенсіонером і застрахованою особою і маючи більше 24 місяців страхового стажу після попереднього перерахунку своєї пенсії здав 12.01.2009 р. заяву і всі необхідні документи в Управління для чергового перерахунку пенсії відповідно до ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».  

На момент прийому відповідачем  документів він не мав в своєму розпорядженні даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік, як рік передуючий року  звернення за перерахунком пенсії. Тому згідно Закону відповідач перерахував пенсію, виходячи з середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2007 рік, повідомивши позивача  в усній формі, що згідно Закону після надходження даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік буде проведений подальший перерахунок   пенсії, виходячи з цього показника, з виплатою  різниці з 01.01.2009 р. Проте після надходження даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2008 рік подальший перерахунок  пенсії не був зроблений і на  письмове звернення із цього приводу від 30.03.2009 р. відповідач в своєму вих. № 83/10 від 10.04.2009 р. відмовив позивачеві в такому перерахунку.  

У документах, на які посилається відповідач  (рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. і п.п. 3 п. 11 ухвал КМУ від 28.05.2008 р. № 530), не дають йому ніякого права проводити перерахунок пенсій, виходячи з середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за раніший рік, ніж рік, передуючий року звернення працюючого пенсіонера за перерахунком пенсії. 16.04.2009 р., позивач  письмово звернувся в Головне Управління Пенсійного фонду України в АРК з проханням переглянути вирішення відповідача, в чому позивачеві  було відмовлено в у відповідь листі від 5.05.2009 р. з посиланням на сумісний лист від 11.03.2009 р. Міністерства праці і соціальної політики і Пенсійного фонду України.  

Представник  Управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя у судове засідання не з,явився, сповіщений належно, про причини неявки суду не повідомив і суд вважає можливим  розглянути справу у його відсутність.  

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, заслухавши  позивача, суд вважає, що позов  підлягає частковому задоволенню по наступних підставах.  

Судом з матеріалів справи встановлено, що  ОСОБА_1 є пенсіонером і отримує пенсію за віком в Управлінні, що підтверджується пенсійним посвідченням.  

Позивач по  14.05.2009 р. працював ведучим інженером-конструктором, що підтверджується трудовою книжкою, маючи більше 24 місяців страхового стажу після попереднього перерахунку своєї пенсії позивач  12.01.2009 р. звернувся з заявою    в Управління для чергового перерахунку   пенсії відповідно до статті 42 Закону України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, для здійснення перерахунку пенсії за стажем і заробітною платою.  

Згідно ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-1У у випадку, якщо після призначення пенсії застрахована особа продовжує працювати, то здійснюється перерахунок його пенсії.    

Згідно одержаного листа від Управління за вих. № 83/10 від 10.04.2009 р. позивачеві  за вказаною заявою проведений перерахунок пенсії за стажем і заробітною платою із застосуванням середньомісячного заробітку на одну застраховану особу   по Україні за 2007 рік - 1197,91 грн.  

Частиною 4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне  пенсійне  страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-1У (із змінами, внесеними ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України) було передбачене проведення перерахунків пенсії з урахуванням страхового стажу, придбаного після її призначення і із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески, і яка відповідно до Закону враховується для числення пенсії за календарний рік, передуючий року перерахунку пенсії, який визначався ст.40 Закону.  

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. вищезгадані зміни, які були внесені до ст.40, 42 Закони в частині визначення вказаного показника заробітної плати і порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними.  

Проте, КМ України 28.05.2008 р. під № 530 прийнята постанова «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»   підпунктом 3 п.11 яке встановлено, що у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону № 1058 продовжувало працювати, проводиться перерахунок пенсії з обліком не менше 24 міс. страхового стажу після призначення пенсії (попереднього перерахунку) незалежно від перерви в роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати з якої була обчислена пенсія.  За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за період страхового стажу із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески і яка відповідно до Закону враховується для числення пенсії за календарний рік, передуючий року перерахунку пенсії.  

Таким чином, при здійсненні в 2009р. перерахунку пенсії Управлінням  застосовувався показник заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески і яка відповідно до Закону враховується для числення пенсії за 2007 р., тоді як згідно постанову КМУ № 530 повинен був застосовуватися показник заробітної плати за 2008 р, тобто за рік передуючий року перерахунку.  Таким чином відповідач  не мав законних підстав для прийняття рішення про призначення пенсії за стажем і заробітною платою із застосуванням середньомісячного заробітку на одну застраховану особу   по Україні за 2007 рік.  

Суд вважає необхідним задовольнити вимоги позивача про нарахування йому пенсії, відповідно до вищезгаданого закону, з 12.01.2009 р., згідно поданої заяви.  

Суд не знаходить підстав для  задоволення позовних вимог в частині вказання застосуванням показника заробітної плати для числення пенсії за 2008 р. у розмірі 1573,99 грн., оскільки позивачем та відповідачем не надані відповідні данні, що підтверджують вказану суму.  

Позивач не наполягав на стягненні судових витрат з відповідача.  

Керуючись ст.11 ЦК України, Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р., ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне  пенсійне  страхування» ст. ст.ст.  8-12,70,159, 160 КАС України, суд  


ПОСТАНОВИВ:  

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим по застосуванню при здійсненні перерахунку пенсії в 2009 р. показника заробітної плати для числення пенсії  ОСОБА_1 за 2007 р.  протиправними.  

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Пенсійного фонду України  провести перерахунок пенсії ОСОБА_1  із застосуванням показника заробітної плати для числення пенсії  за 2008 р.  з 12.01.2009 року.  

В іншій частині позовні вимоги залишити без задоволення.  

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10 днів з дня ії проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

 

Суддя                                                      Гулевич Ю.Г.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація