ПОСТАНОВА
іменем України
22 вересня 2009 року. Тростянецький районний суд Вінницької області в складі: судді Савченка С. М.,
при секретарі Подолян Т.І.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тростянець адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ м. Жмеринка ОСОБА_2 , третя особа ВДАІ м. Жмеринка про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до інспектора ДПС ВДАІ м. Жмеринка ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення. Зазначив, що постановою АВ 148313 від 14.07.2009 року, винесеною інспектором, його притягнуто до відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП. За те, що в цей день на 411 км автодороги Стрій-Тернопіль-Кіровоград-Знамянка, керуючи автомобілем по автодорозі яка має дві полоси руху в одному напрямку, рухався в лівій полосі при вільній правій.
Позивач оскаржує дану постанову та просить її скасувати з тих підстав, що насправді він здійснив обгін транспортного засобу, який рухався по правій смузі руху в попутному напрямку. Вказав, що порушено його права оскільки всупереч ст. 254 КУпАП йому не було вручено копію протоколу про адміністративне правопорушення. Також при розгляді справи було проігноровано його законне право про залучення адвоката.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач та третя особа в судове засідання не з’явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені.
Суд, вислухавши позивача, перевіривши матеріали справи вважає, що позов слід задовольнити.
Відповідно змісту ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 14.07.2009 року складеного інспектором ОСОБА_2 . , 14.07.2009 року на 411 км автодороги Стрій-Кіровоград-Знамянка водій ОСОБА_1 керуюча автомобілем Ваз-211540 на дорозі що має дві полоси руху в одному напрямку, рухався в крайній лівій полосі при вільній правій.
В протоколі міститься власноручно написані пояснення ОСОБА_1 , що він їхав по лівій смузі тому, що права була зайнята, та просить щоб при розгляді справи був присутній адвокат ОСОБА_3
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Судом встановлено, що пояснення позивача, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, що він їхав по лівій смузі тому, що права була зайнята не були взяті до уваги інспектором, який виніс постанову.
Крім того, всупереч вимогам ст. 254 КУпАП інспектор не вручив позивачеві копію протоколу.
Відповідач заперечення проти позову не подав, доказів, які б спростували доводи позивача, чи вказували б на правомірність рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не навів, тому суд вважає, що оскаржувана постанова є незаконною та підлягає скасуванню із закриттям провадження по справі, оскільки не взято до уваги пояснення позивача, також було порушено його право на правову допомогу.
Керуючись ст. ст. 283, 289, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 100, 158, 159, 160-163 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Скасувати постанову АВ 148313 від 14.07.2009 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності по ч. 2 ст. 122 КУпАП у виді штрафу в сумі 510 грн. та закрити провадження по даній адміністративній справі.
Заява про апеляційне оскарження на постанову подається протягом десяти днів з 24 вересня 2009 року з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через Тростянецький районний суд.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: