Справа № 2 - 611
2009 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
31 серпня 2009 року Тростянецький районний суд Вінницької області
в складі : головуючого судді Волошина І.А.
при секретарі Чудак Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Тростянець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, зазначивши, що з 2006 року сторони проживали в фактичних шлюбних відносинах. ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась дочка ОСОБА_3 . Спільне життя у сторін не склалось і сім`я їх фактично розпалась через те, що у них різні погляди на життя, різні характери, через що виникали постійні суперечки та непорозуміння.
Дитина знаходиться на повному утриманні матері, батько якої ОСОБА_2 добровільно коштів на утримання дитини не надає, тому позивачка ОСОБА_1 змушена була звернутись до суду з даним позовом і просила суд винести рішення, яким стягнути з відповідача на її користь на утримання дочки аліменти в розмірі 1\4 частини всіх видів його заробітку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття та стягнути з відповідача судові витрати понесені нею при поданні позовної заяви.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала повністю, наполягаючи на їх задоволенні.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнав, пояснивши, що він не вважає себе батьком дитини, однак з приводу встановлення чи оспорювання батьківства ні в які структури не звертався.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки судом встановлено, що сторони по справі мають неповнолітню дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження.
Батьками дитини згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 08.08.2007 року записані ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Відповідач як батько дитини зобов`язаний утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття, однак добровільно кошти на утримання своїй дружині не надає. Тому суд вважає, що кошти на утримання неповнолітньої дитини (аліменти) необхідно стягнути з відповідача на користь позивачки – у розмірі 1\4 частини всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються ст.ст.183,191 СК України.
Згідно ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 88, 208,209,212,215, 223 ЦПК України , ст.ст. 183, 191 СК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Трибусівка, Піщанського району, Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 не працюючого, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1\4 частини всіх видів його заробітку, щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 01.06.2009 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн., а також 120 грн. витрат, пов`язаних з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду справи.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 100 грн. витрат, понесених нею за надання правової допомоги адвокатом.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Тростянецького районного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Тростянецький районний суд Вінницької області з одночасним направленням копії апеляційної скарги до Апеляційного суду Вінницької області .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя