Справа № 2-а-1627 2009 р.
ПОСТАНОВА
іменем України
26 серпня 2009 року. Тростянецький районний суд Вінницької області в складі: судді Савченка С. М.,
при секретарі Корнієнку О.М.,
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Тростянець адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІДПС ВДАІ м. Немирів сержанта ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача відділ ДАІ м. Немирів про скасування постанови про адміністративне стягнення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до інспектора ДПС ВДАІ м. Немирів з позовною заявою про скасування постанови про адміністративне правопорушення. Зазначив, що постановою АВ 142096 від 22.06.2009 року, винесеною інспектором, його притягнуто до відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП. З-за те, що в цей день на 419 км автодороги Стрій-Кіровоград-Знамянка, керуючи автомобілем, здійснив обгін транспортного засобу в кінці підйому.
Він не згоден з даною постановою і просить її скасувати .
Бо хоча і здійснив обгін але на початку підйому та транспортного засобу, який рухався з дуже молою швидкістю.
Крім того, інспектор не вручив йому копію протоколу як того вимагає ст. 254 КУпАП.
Ухвалою суду до участі у справі залучено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача відділ ДАІ м. Немирів.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач та третя особа в судове засідання не з’явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені.
Суд, вислухавши позивача, перевіривши матеріали справи вважає, що позов слід задовольнити.
Відповідно змісту ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22.06.2009 року складеним інспектором ОСОБА_2 водій ОСОБА_1 22.06.2009 року в 17 год. 20 хв. на 419 км автодороги Стрій-Кіровоград-Знамянка керував автомобілем Рено державний номер НОМЕР_1 і здійснив обгін транспортних засобів в кінці підйому в зоні обмеженої оглядовості.
В протоколі міститься власноручно написані пояснення ОСОБА_1 , що обігнав транспортні засоби в зоні необмеженої оглядовості, які рухалися зі швидкістю менше 25 км/год.
Згідно примітки до глави “Горизонтальна розмітка” Правил дорожнього руху як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху,дозволяється перетинати лінію 1.1 для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дають змоги здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.
Інших доказів по справі немає та суду їх не надано.
Однак, інспектор виніс постанову не спростувавши доводи водія ОСОБА_1
За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність події і складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КупАП.
Керуючись ст. ст. 283, 289, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 100, 158, 159, 160-163 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Скасувати постанову АВ 142096 від 22.06.2009 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 122 КУпАП у виді штрафу в сумі 450 грн. та закрити провадження по даній адміністративній справі.
Заява про апеляційне оскарження на постанову подається протягом десяти днів з 28 серпня 2009 року з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через Тростянецький районний суд.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: