справа №2-а - 2311\09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.10.2009 року суддя Центрального районного суду м. Сімферополя Гулевич Ю.Г.
розглянувши в порядку пісьмового провадження в м. Сімферополі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим, про визнання неправомірними дій, покладення обов,язку підвищити пенсію на 30% від мінімальної пенсії за віком, стягнення заборгованості по недоотриманій надбавці у розмірі
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 просить зобов,язати ОСОБА_2 ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя провести перерахунок пенсії у відповідності до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», нарахувати та виплатити помісячної пенсії з урахуванням підвищення на 30% від мінімальної пенсії за віком з 01.01.2006 року, мотивуючи тим, що є особою, що відноситься до статусу «діти війни».
На підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячний довічний грошовий зміст або державна соціальна допомога, яка виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
ОСОБА_1 представив заяву з проханням розглянути справу у відсутності позивача в судовому засіданні.
Представник відповідача ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим у судове засідання не з’явився, представив заяву з проханням розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає позов не підлягаючим задоволенню по наступних підставах.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має статус дитини війни і має право користуватись пільгами відповідно до ЗУ «Про соціальний захист прав дітей війни», що підтверджується посвідченням.
Згідно ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» пенсія позивачу повина збільшуватись на 30% від мінімальної пенсіі за віком.
Згідно ст. 2 КАСУ України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Однак,згідно довідки управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя в АРК від 30.09.2009 року ОСОБА_1 не перебуває на обліку у відділі пенсійного забезпечення управління ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя та не отримує пенсію.
Таким чином позивач не звертався до відповідача з заявою про нарахування йому надбаки до пенсії і з боку відповідача відсутні порушення при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства і у суду немає підстав для покладення обов,язку на відповідача підвищити пенсію на 30% від мінімальної пенсії за віком та стягнення заборгованості по недоотриманій надбавці.
Керуючись ст.ст. 22, 64 Конституції України, ст.ст.3 ч.2, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 3 п.10,8-12,99,100,159,160 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим, про визнання неправомірними дій, покладення обов,язку підвищити пенсію на 30% від мінімальної пенсії за віком, стягнення заборгованості по недоотриманій надбавці у розмірі залишити без задоволення.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня ії проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: