Судове рішення #6352161

                      №2-4035/09р.  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

15 жовтня 2009 року                 м. Сімферополь  


Центральний районний суд м. Сімферополя  Автономної Республіки Крим у складі:  

головуючого, судді -  Заболотної Н.М.,  

при секретарях – Бережній В.О.,     Кирилловій І.М.,  

розглянув у  судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу, стягнення аліментів,  

в с т а н о в и в:  

  ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання доньки та на своє утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку. Свої вимоги позивачка мотивує тим, що з 05.05.2007 р. сторони перебувають у зареєстрованому  шлюбі.  Від шлюбу мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбно-сімейні відносини не склалися, сім’я розпалася остаточно та відновлена бути не може. З березня 2008р. сторони проживають окремо, спільного господарства не ведуть; відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дружини та малолітньої доньки не надає.  

У зв’язку з чим ОСОБА_1 вимушена звернутися до суду та  просить розірвати шлюб, стягнути з  ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання доньки у розмірі 600 грн. щомісячно, а також  аліменти на своє утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку - у розмірі 600 грн. щомісячно.  

В судовому засіданні позивачка – ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити з вищенаведених підстав.  

  Відповідач ОСОБА_2 у ході судового засідання позовні вимоги визнав частково. Пояснив суду, що не заперечує проти розірвання шлюбу, оскільки  сім’я дійсно розпалася та відновлена бути не може. З 1 березня 2008 року подружжя проживає окремо. Позовні вимоги у частині стягнення аліментів визнав частково, заперечуючи проти розміру аліментів. Пояснив, що постійної роботи не має, заробіток складає приблизно 1500-2000 грн. щомісячно, тому згоден платити аліменти, але в меншому розмірі.  

  Суд, заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази  в їх сукупності, вважає позовні вимоги частково обґрунтованими і підлягаючими частковому задоволенню, за наступних підстав.  

  Правовідносини між сторонами регулюються статтями 84,112,180,182,183,184 Сімейного кодексу України.  

  Судом встановлено, що з 05 травня 2007 р. сторони знаходяться в шлюбі, зареєстрованому Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського міського управління юстиції АРК, актовий запис № 146 (а.с. 6).  

Від шлюбу подружжя має малолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої, згідно свідоцтва про народження дитини (а.с. 7)  є  ОСОБА_2, що визнається відповідачем.  

З 1 березня 2008 року сторони проживають окремо, спільного господарства  не ведуть. Дитина мешкає разом із матір’ю, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.  Збереження шлюбу сторони вважають неможливим. Відповідач ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання дитини та дружини не надає.  

Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє  рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя і збереження  шлюбу суперечило б інтересам одного з них, або  інтересам  їх дітей, що мають істотне значення.  

За таких обставин, суд приходить до висновку, що сім’я розпалася остаточно та відновлена бути не може, подальше знаходження сторін у шлюбі суперечить інтересам обох подружжя, а тому позовні вимоги у частині розірвання шлюбу підлягають задоволенню.  

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати  своїх неповнолітніх дітей.  

  Згідно до частини 3 статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.  

Відповідно до статті 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.  

Частинами 2, 4, 6  статті 84 СК України передбачено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.  

При визначенні розміру аліментів, суд враховує вимоги статей 182, 183 СК України  та приймає до уваги, що ОСОБА_2  має нерегулярний, мінливий  дохід – 1500-2000 грн. щомісячно, тому не в змозі забезпечити сплату аліментів у тому розмірі, на якому наполягає позивачка, інших осіб на його  утриманні немає.  

  За таких обставин, суд вважає за необхідне позовні вимоги ОСОБА_1 у частині стягнення аліментів задовольнити частково та стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі – 400 грн. щомісячно, починаючи  з 10.06.2009 р.  до досягнення дитиною повноліття, а також стягнути з  відповідача на користь позивачки аліменти на її утримання у твердій грошовій сумі – 400 грн. щомісячно, починаючи з 10.06.2009 р. до досягнення дитиною трирічного віку.  

  Статтею 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.  

Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки в розмірі 16 грн. (8,50 судовий збір та 7,50 – витрати на інформаційно-технічне забезпечення), на користь держави 51  грн. 00 коп. - судовий збір та 112 грн. 50 коп. – витрати на інформаційно-технічне забезпечення.  

  На підставі ст. ст. 84, 105 ч.3, 110, 112, 180,181, 182, 184  Сімейного  кодексу  України, керуючись ст. ст. 3, 10, 11,15, 60, 88, 212-215  ЦПК  України, суд  

в и р і ш и в :  

Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2 - задовольнити частково.  

Шлюб, зареєстрований 05 травня 2007  року Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, Україна (актовий запис  № 146) між ОСОБА_2  (прізвище до шлюбу – Афанасьєва) ОСОБА_4 та ОСОБА_2  -  розірвати.  

За реєстрацію розірвання  шлюбу стягнути з ОСОБА_2 на користь держави  державне мито у розмірі 17 грн. 00 коп.,  ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1  на утримання  дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 400 (чотириста) гривень щомісячно,   починаючи з 10 червня 2009 року до досягнення дитиною  повноліття.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  на її утримання до досягнення дитиною – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 трьох років аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 400 гривень щомісячно, починаючи з 10 червня 2009 року.  

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  судовий  збір у розмірі 8 (вісім) грн. 50 (п’ятдесят) коп., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 7 (сім) гривень 50 (п’ятдесят) копійок.  

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави  судовий  збір у розмірі 51 (п’ятдесят однієї) грн. 00 коп., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 112 (сто дванадцять) гривень 50 (п’ятдесят) копійок.  

Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів у межах платежу за один місяць.  

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Центральний районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви  про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.  



Суддя  



 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація