Судове рішення #6347798
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

П О С Т А Н О В А

Іменем України

 

03 липня 2009 р.                        м. Чернівці                    Справа № 2а-631/09/2470

11 год.48 хв.

 

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Левицького В.К.,

при секретарі судового засідання: Гордеєвій О.Б.

за участю сторін:

від позивача - представник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області Сербенюк А.А. (доручення № 41/1-8-3126 від 28.10.2008 р.); 

від відповідача -ПП ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до  Приватного підприємця ОСОБА_1  про стягнення штрафних санкцій відповідно до постанови № 1241 від 02.03.2009 року в сумі 510 грн.,-

 

ВСТАНОВИВ:

Шевченківського району м. Чернівці звернувся в Чернівецькій окружний адміністративний суд з позовною заявою в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області, до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 510,00 грн. штрафних санкцій та понесених судових витрат.

Обґрунтовує своє звернення до суду порушенням інтересів держави внаслідок несплати відповідачем застосованих до нього штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт. 

Відповідач в судовому засіданні заперечував проти адміністративного позову. Посилався на те, що штрафна санкція до нього застосовано безпідставно.

 

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, та заслухавши пояснення сторін, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначаються Законом України «Про автомобільний транспорт». Цей Закон, згідно ст. 3,  регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Відповідно до визначення понять, наведених у статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу, порядок стягнення у вигляді штрафу та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Статтею  6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 встановлено, що державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

05.02.2009 р. посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області здійснено рейдову перевірку транспортного засобу, що використовується приватним підприємцем ОСОБА_1 для перевезення пасажирів, в ході якої виявлено порушення ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за результатами якої складено акт за № 000929 .

За результатами перевірки встановлено, що відповідач здійснював експлуатацію легкового автомобіля марки FIAT-DOBLO д/н НОМЕР_1 облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.

На підставі висновків проведеної перевірки та згідно аб. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановою заступника начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області від 02.03.2009 р. № 1241 до відповідача було застосовано фінансову санкцію у сумі 510,00 грн.

Відповідно до пункту 28 Постанови КМУ від 8 листопада 2006 р. № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Проте, на день розгляду справи, за відповідачем, який отримав вищевказану  постанову, але не виконав її,  рахується заборгованість в сумі 510,00 грн.

Оскільки судом з достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», а останнім не надано жодних доказів в їх спростування, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими в частині стягнення фінансової санкції та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судом не вирішується питання про судові витрати.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 112, 136, 158, 160-163 та 167 КАС України, суд,-

 

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області фінансову санкцію у розмірі 510,00 грн.

3.В іншій частині позовних вимог відмовити.

 

Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складання її в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 08 липня 2009 р.

 

Суддя                                                                                                            В.К. Левицький

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація