ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
24 квітня 2009 р. м. Чернівці № 2а-395/09/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький Василь Костянтинович, розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-угорського підприємства з іноземною інвестицією - "Барток Бела-НВН" до ОСОБА_1
Виконавчого комітету Чернівецької міської ради ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Державного реєстратора виконавчого комітету Чернівецької міської ради ОСОБА_1з адміністративним позовом в якому просить суд:
1) визнати протиправними залишення відповідачем без розгляду документів поданих позивачем для державної реєстрації змін до установчих документів;
2) зобов'язати відповідача провести державну реєстрацію Статуту (нова редакція) позивача, затвердженого загальними зборами учасників, протокол № 22/01/09-1/1 від 22-26.01.2009 року.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.
Преамбулою Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»визначено, що він регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців. Статтею 5 цього Закону визначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця. Відповідно до ч. 2 та 3 ст. 6 Закону державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою міста обласного значення і підпорядковується йому.
Згідно ст. 140 Конституції України та ст. ст. 5, 11 Закону України «Про місцеве самоврядування», виконавчі комітети, відділи, управління та інші виконавчі органи сільської, селищної, міської, районної у місті ради є органами місцевого самоврядування. Статтею 54 Закону України «Про місцеве самоврядування»визначено, що відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Відділ державної реєстрації Чернівецької міської ради є виконавчим органом Чернівецької міської ради, підконтрольний та підзвітний Чернівецькій міській раді, підпорядкований її виконавчому комітету, Чернівецькому міському голові (Положення про відділ державної реєстрації Чернівецької міської ради, затверджене рішенням 23 сесії міської ради V скликання 27.12.2007 року № 500).
Крім того, суд вважає за потрібне зазначити, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 р. N 673-р «Про віднесення посади державного реєстратора до відповідної категорії посад державних службовців та посад в органах місцевого самоврядування»посаду державного реєстратора міської ради обласного значення віднесено до п'ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Таким чином, виходячи із змісту вказаних норм Законів державний реєстратор є посадовою особою органу місцевого самоврядування.
Частиною 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування.
З огляду на наведене, Чернівецький окружний адміністративний суд не є компетентним у розгляді вказаних позовних вимог. Крім того, вирішення справи з порушенням правил предметної підсудності є підставою для скасування такого рішення. З урахуванням вищевикладеного суд вважає, що позовна заява подана з порушенням предметної підсудності і непідсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.6 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підлягає поверненню у випадку, коли справа непідсудна цьому адміністративному суду. За таких обставин позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню позивачу.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, 160, 165 КАС України, Чернівецький окружний адміністративний суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву та доданні до неї документи повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.К. Левицький