АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________________________________________________________________
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
КОПІЯ
“ 22 ” вересня 2009 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
в складі : головуючої – судді Переверзєвої Н.І
суддів: Матковської Л.О., Харчука В.М
при секретарі Вінярській А.А.
з участю: відповідача та представників позивача
розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22 ц- 1846 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Віньковецького районного суду від 01 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди
Заслухавши доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів
в с т а н о в и л а:
В березні 2009 року позивач звернувся до суду і просив стягнути з відповідача 3584 гр. матеріальної та 5000 гр. моральної шкоди
Рішенням Віньковецького районного суду від 01 липня 2009 року позов задоволено частково.
Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 2550гр. матеріальної та 2000гр. моральної шкоди.
Додатовим рішенням цього ж суду від 10 липня 2009 року постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 51 гр. судового збору та 30 гр. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1 означене рішення вважає незаконним, просить його скасувати, посилаючись на те, що заявлена позивачем сума матеріального збитку не доведена належними засобами доказування і вважає, що для її визначення суду слід було призначити технічну експертизу. Невірно, на думку апелянта судом встановлено суму морального відшкодування.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду – зміні з наступних підстав.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи.
З матеріалів справи вбачається, що 02 жовтня 2007 року близько 22 години біля АДРЕСА_1 ОСОБА_1 на грунті неприязних відносин наніс декілька ударів в різні частини тіла ОСОБА_2 , спричинивши легкі тілесні ушкодження, за що був притягнутий до кримінальної відповідальності. Постановою Віньковецького районного суду від 20 січня
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції – Трохимчук О.О. Справа № 22ц- 1846
Доповідач Переверзєва Н.І. Категорія № 30
2009 року провадження по кримінальній справі закрито і ОСОБА_1 звільнений від кримінальної відповідальності на підставі Закону України „Про амністію”. Крім того, ОСОБА_1 наніс удари по автомобілю ВАЗ-21011 держномер НОМЕР_1, яким за дорученням в той вечір керував ОСОБА_2 Як слідує з протоколу огляду означеного автомобіля від 03 жовтня 2007 року , проведеного слідчим Віньковецького РВ УМВС України в Хмельницькій області виявлені вм”ятини на задній правій дверці, на даху і на передньому лівому крилі автомобіля, а також відламано праве дзеркало бокового виду, радіоантена та сполер.
Вірно встановивши ці обставини, суд прийшов до обгрунтованого висновку про доведенність вини ОСОБА_1 у спричинені потерпілому ОСОБА_2 матеріальної та моральної шкоди. При цьому, з врахуванням наявних в матеріалах цивільної і кримінальної справи накладних, вірно встановив суму матеріальних затрат, необхідних для відновлення автомобіля у сумі 2550 гр.
Однак, на думку апеляційного суду, розмір морального відшкодування не відповідає засадам розумності і справедливості , характеру та ступеню моральних страждань потерпілого. З наявного в матеріалах кримінальної справи (а.с.57) висновку судово-медичного експерта від 07 березня 2008 року вбачається, що у ОСОБА_2 виявлені тілесні ушкодження у вигляді синця та легкої припухлості м”яких тканин в лівій скуловій ділянці, синця на зовнішній поверхні правого передпліччя і садна на передній поверхні лівої гомілки, які належать до категорії легких тілесних ушкоджень. Інших доводів про спричинення моральної шкоди, крім наявності цих ушкоджень позивач не навів, отже з врахуванням того, що вони не завдали значної шкоди його здоров”ю і не вимагали його тривалого відновлення, суд приходить до висновку, що достатньою компенсацією моральних страждань буде сума у розмірі 500 гр.
Керуючись ст. ст., 307, 309, 314, 316, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
р і ш и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити частково.
Рішення Віньковецького районного суду від 01 липня 2009 року змінити, зменшивши розмір морального відшкодування до 500 гр..
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 2550 гр. матеріальної та 500 гр. моральної шкоди, а всього 3050 гр.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.
Головуюча: /підпис/
Судді: /підписи/
Копія вірна: суддя Н.І. Переверзєва