Справа № 1-16/ 2007р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2007 р. м.Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді: Гребик Л.В
секретаря Брайляк М.М.
з участю прокурора Марчука В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Яремчі справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, українця, громадянина України, уродженця і жителя м.Яремче,вул..Вітовського,15"'А'",Івано-Франківської області, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_3 кафе "Колиба", з середньою спеціальною освітою, одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, згідно ст.89 КК України не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст.342 ч.2 КК України, -
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м.Яремче підсудний ОСОБА_1 вчинив опір працівникам Яремчанського MB УМВС під час виконання ними службових обов'язків.
Злочин вчинено при таких обставинах.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року близько 22 год. в м.Яремче працівники патрульної служби Яремчанського MB УМВС ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, які несли службу по охороні громадського порядку і здійснювали патрулювання, зупинили автомобіль марки ВАЗ 21063, державний номерний знак НОМЕР_1, під керуванням підсудного ОСОБА_1 по підозрі у керуванні у нетверезому стані. Законну вимогу працівника міліції - потерпілого ОСОБА_4 про пред'явлення документів на право керування транспортним засобом підсудний не виконав, почав ображати потерпілих нецензурною лайкою, голосно викрикувати в їх адресу образливі слова, погрожувати звільненням з роботи. Після цього працівниками міліції підсудному було запропоновано сісти в патрульний автомобіль для проїзду на медосвідчення в Яремчанську міську лікарню. У відповідь останній, продовжуючи ображати потерпілих нецензурною лайкою, почав шарпати їх за форменний одяг, тримати за руки, відштовхувати від себе. В зв'язку з цим потерпілими ОСОБА_3 і ОСОБА_4 було застосовано до підсудного сцепзасіб "наручники", після чого вони намагалися посадили підсудного в патрульний автомобіль. Проте, останній продовжуючи чинити опір, виривався від потерпілих, відштовхував їх, в зв'язку з чим потерпілий ОСОБА_3 впав на землю. Тільки після виконання вимоги підсудного про те, щоб з ним в патрульний автомобіль сіла його дружина, він був доставлений до Яремчанського MB УМВС та в Яремчанську міську лікарню, де в нього було встановлено легку ступінь алкогольного сп'яніння.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав частково і пояснив, що після вживання алкогольних напоїв автомобілем не керував, тому відмовлявся сідати в патрульний автомобіль, виривався від потерпілих і ображав їх нецензурними словами.
2
Крім часткового визнання вини підсудним, його винність у вчиненні злочину
стверджується сукупністю таких доказів по справі:
· показаннями потерпілих ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4, які пояснили, що, як працівники Яремчанського MB УМВС України, ІНФОРМАЦІЯ_2 року близько 22 год. несли службу по охороні громадського порядку та здійснювали патрулювання поблизу АЗС "Укрнафта". В цей час підсудний вийшов з магазину і сів на автомобіль марки ВАЗ 21063, державний номерний знак НОМЕР_1, та намагався виїхати на об'їзну дорогу. Потерпілий ОСОБА_4 зупинив автомобіль підсудного, запропонував йому пред'явити документи на право керування транспортним засобом і встановив у підсудного явні ознаки алкогольного сп'яніння. В зв'язку з цим потерпілий запропонував підсудному пройти до патрульного автомобіля. Вказану законну вимогу підсудний не виконав, почав нецензурно висловлюватись в його адресу та адресу інших потерпілих, голосно викрикувати образи, погрожувати звільненням з роботи, шарпати ОСОБА_4 та ОСОБА_3. за форменний одяг, вириватися, відштовхувати їх від себе. Від поштовху потерпілий ОСОБА_3 впав на землю. Така тяганина між підсудним та потерпілими тривала близько 20 хв. З метою подолання опору підсудного, потерпілі ОСОБА_4 та ОСОБА_3 змушені були застосовувати до підсудного спеціальний засіб "наручники". Тільки після виконання вимоги підсудного про те, щоб з ним в патрульний автомобіль сіла його дружина, він був доставлений до Яремчанського MB УМВС та в Яремчанську міську лікарню, де в нього було встановлено алкогольне сп'яніння;
· показаннями свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6 про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року близько 22 год., здійснюючи охорону відділення Приватбанку, вони бачили як працівники міліції зупиняли автомобіль під керуванням підсудного, після чого останній головно висловлювався нецензурною лайкою, виривався від потерпілих, штовхав їх.
Винність підсудного також стверджується рапортами інспекторів патрульної служби Яремчанського MB УМВС ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.5-7), даними протоколу медичного огляду для встановлення факту сп'яніння від ІНФОРМАЦІЯ_2 р. про те, що у підсудного було встановлено легку ступінь алкогольного сп'яніння (а.с.11), даними заяв потерпілих ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про вчинення проти них злочинних дій (а.с.25,28,33).
Таким чином, оцінюючи здобуті і перевірені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винності підсудного.
Його дії суд кваліфікує по ст.342 ч.2 КК України, поскільки він вчинив опір працівникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов'язків.
Призначаючи покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який позитивно характеризується, та як пом'якшуючі обставини те, що він у вчиненому розкаявся, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.
На підставі наведено і керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.342 ч.2 КК України і за цією статтею призначити йому покарання в виді штрафу в розмірі одна тисяча гривень.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Ів.-Франківіської області протягом 15 діб з часу його проголошення через Яремчанський міський суд.