Судове рішення #6334869

 

 

 

У Х В А Л А

 справа № 2а-13478/09/0470

 

               

14 жовтня 2009 року                         м. Дніпропетровськ    

 

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є. ,  розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2., посадової особи, старшого оперуповноваженого ВДС БЕП Верхньодніпровського районного відділу УМВС України в Дніпропетровській області про визнання незаконними дій та стягнення моральної шкоди, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

ОСОБА_1 13.10.2009 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2., посадової особи, старшого оперуповноваженого ВДС БЕП Верхньодніпровського районного відділу УМВС України в Дніпропетровській області про визнання незаконними дій по застосуванню під час оперативно-розшукової діяльності щодо нього спеціальних засобів - наручників та стягнення моральної шкоди у розмірі 1500 грн.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суддя доходить висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, виходячи із наступного.

Із позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що 20.03.2003 року ОСОБА_1. був затриманий працівниками Верхньодніпровського РО під час отримання грошових коштів від учнів коледжу. Під час затримання до ОСОБА_1 працівником міліції Кременчуцьким А.Г. застосовані спеціальні засоби - наручники. По факту отримання грошових коштів 25.03.2003 року порушено кримінальну справу щодо ОСОБА_1 Вироком Верхньодніпровського райсуду ОСОБА_1. було визнано винним за статтею 190 ч.1 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

Таким чином, суддя приходить до висновку, що  Кременчуцьким А.Г., старшим оперуповноваженого ВДС БЕП Верхньодніпровського районного відділу УМВС України в Дніпропетровській області вчинялись дії під час провадження у кримінальній справі .

Згідно із ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій  на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового вирішення .

Питання про діяльність органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду, що стосується порядку провадження по кримінальних справах, вирішуються із застосуванням правил кримінального судочинства.

Крім того, згідно з вимогами частини 2 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського   судочинства.

Згідно із ч.2 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів   не поширюється   на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Відповідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Одночасно суд роз'яснює, що позивач має право звернутися за захистом своїх прав до місцевого загального суду за правилами кримінального судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

 

УХВАЛИВ:

 

Відмовити у відкритті провадження  в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2., посадової особи, старшого оперуповноваженого ВДС БЕП Верхньодніпровського районного відділу УМВС України в Дніпропетровській області про визнання незаконними дій та стягнення моральної шкоди.

Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя                                                   Л.Є. Букіна

 

 

 

                                 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація