Справа № 2-о-67/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2009 р. Хустський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого Джуга С.Д.
при секретарі Форкош Д.З.
з участю народних засідателів Вака А.М., Рішко В.В.
заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за заявою
ОСОБА_1
зацікавлена особа
Відділ реєстрації актів цивільного стану Хустського районного управління юстиції
Хустська державна нотаріальна контора
про оголошення фізичної особи померлою
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про оголошення померлим ОСОБА_2.
Заяву мотивовано тим, що ОСОБА_2 був її батьком. Під час війни він пішов служити і не повернувся із фронту. Мати ОСОБА_3 померла 04.03.2008 року. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з жилого будинку та допоміжної господарської будівлі за адресою Хустський район с.Горінчево вул.Незалежності,33. Даний будинок будували її мати з батьком і вона проживала разом з матір’ю в ньому.
При її зверненні у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини за мамою, їй було роз’яснено, що необхідно свідоцтво про смерть батька. При зверненні до РАЦСу Хустського РУЮ із проханням видати свідоцтво про смерть їй було роз’яснено, що такий актовий запис відсутній.
Відповідно до ст. 46 Цивільного кодексу України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці його постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років.
Оголошення ОСОБА_2 померлим необхідно для оформлення права на спадщину.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 підтримала подану заяву, посилаючись на наведені в ній обставини, просить її задовольнити.
Представник Хустської держнотконтори в судове засідання не з’явився. Суду надіслав повідомлення з якого вбачається, що Хустська державна нотаріальна контора заперечень щодо визнання ОСОБА_2 померлим не має. Просить справу слухати у їх відсутності.
Представник відділу РАЦС Хустського районного управління юстиції в судове засідання не з’явився. Про місце і час розгляду справи належним чином повідомлений, причини неявки суду невідомі.
В порядку ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності зацікавлених осіб представника відділу РАЦС Хустського районного управління юстиції .
В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 суду ствердила, що їй відомо ще зі слів свого батька, що батько ОСОБА_1 ще за часів війни не повернувся з війни і загинув на війні.
Заслухавши пояснення сторін, покази свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, є батьком заявниці ОСОБА_1, що стверджується свідоцтвом про народження заявниці ( а.с. 7).
Мати заявниці ОСОБА_3 04.03.2008 року померла, що стверджено свідоцтвом про смерть ( а.с. 6).
Довідкою Горінчевської сільської Ради стверджено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 після Великої Вітчизняної війни в с. Горінчево не проживав і на даний час не проживає.
В судовому засіданні встановлено, що заявниця ОСОБА_1 з метою оформлення спадщини зібрала всі необхідні документи. Однак у неї відсутнє свідоцтво про смерть батька ОСОБА_2 При зверненні до відділу РАЦС Хустського районного управління юстиції актового запису про смерть ОСОБА_2 також не знайдено.
Відповідно до ст. 46 Цивільного кодексу України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці його постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років.
Враховуючи наведені обставини, враховуючи вік ОСОБА_2 – 97 років, відсутність у місці проживання ОСОБА_2 відомостей про місце його перебування, а також відсутність належних підтверджуючих документів про факт смерті ОСОБА_2 , суд приходить до висновку про наявність правових підстав, передбачених ст. 46 ЦК України для оголошення ОСОБА_2 померлим.
За таких обставин заява ОСОБА_1 є обґрунтованою, доведеною та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 10, 60, 169, 212-215, 218, 249 ЦПК України , ст. 46 , 47 ЦК України суд ,-
Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 -задовольнити .
Оголосити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 - померлим з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий : підпис
Народні засідателі
ОСОБА_5 підпис
ОСОБА_6 підпис
З оригіналом вірно
Суддя Хустського
районного суду: ОСОБА_7