Справа №2-254
2009 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
2 квітня 2009 року Деражнянський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого – судді Коваля Ф.І.
при секретарі Шушкевич Л.М.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Деражня справу за позовом
ОСОБА_1до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів,-
встановив:
Згідно з рішенням Деражнянського районного суду від 30 жовтня 2007 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягуються аліменти в розмірі 200 грн. щомісячно на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, починаючи з 1 жовтня 2007 року, до повноліття дітей.
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про зміну розміру аліментів, посилаючись на те, що відповідач сплачує аліменти на її користь в розмірі, який не відповідає потребам дітей, а тому вона просила встановити розмір аліментів в твердій грошовій сумі – 600 гривень щомісячно.
В попередньому судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги і просить стягувати з відповідача аліменти на її користь в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину, щомісячно.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю, погодившись сплачувати аліменти на користь позивачки в уточненому розмірі.
Вислухавши доводи сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Згідно із ч.1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось з них.
Вирішуючи питання про розмір аліментів, що підлягають стягненню, суд приймає до уваги те, що відповідач працює, має стабільний дохід, стан здоров’я його є нормальним, інших утриманців він не має.
Судом враховується, що згідно із ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а тому суд вважає вірним визначити розмір аліментів - 1/3 частини від усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для кожну дитини відповідного віку.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
позовні вимоги задовольнити.
Змінити розмір аліментів, стягуваних згідно з рішенням Деражнянського районного суду від 30 жовтня 2007 року з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця м. Деражня Хмельницької області, на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, і сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження з 200 грн. на 1/3 частину від усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину щомісячно, починаючи з 6 березня 2009 року, до повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави (одержувач платежу – УДК у Деражнянському районі, рахунок 31413537700128, банк одержувача – ГУДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код 23565213); та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи (одержувач платежу – УДК у Деражнянському районі, банк одержувача – ГУДКУ у Хмельницькій області, рахунок 31219259700127, МФО 815013, код 23565213; призначення платежу - «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи Деражнянський районним судом Хмельницької області») у розмірі 7 грн. 50 коп.
Рішення підлягає негайному виконанню в сумі платежу за один місяць.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню, але на нього може бути подана апеляційна скарга. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Коваль Ф.І.