АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого : Якути О.І.
Суддів: Міхасішина І.В., Копаничук С.Г.
При секретарі: Торбасюк О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 24 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання договору поруки недійсним , -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 24.07.2009 року у задоволенні вищезазначеного позову відмовлено.
На таке рішення представник позивача подала апеляційну скаргу в якій зазначає, що рішення є незаконним, постановленим з порушенням норм матеріального права, а тому просила його скасувати та постановити нове про задоволення позову.
Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що дана скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 10.10.2007 року між кредитною спілкою «Злагода» та ОСОБА_4 був укладений кредитний договір №4381к, згідно якого останній був наданий кредит на суму 10 000 грн. із сплатою 55 відсотків річних.
В цей же день, 10.10.2007 року, в забезпечення вказаного договору між кредитною спілкою «Злагода» та ОСОБА_3 було укладено договір поруки №П-723, згідно якого ОСОБА_3 зобов'язалась перед кредитором відповідати за виконання зобов'язань боржника по кредитному договору в повному обсязі всім належним їй майном, коштами та всіма активами, що належать їй на праві власності (а.с.5).
Згідно ч.3 ст.65 СК України для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово.
У ч. 1 ст. 67 СК України зазначається, що дружина, чоловік мають право укласти з іншою особою договір купівлі - продажу, міни, дарування, довічного утримання (догляду) , застави щодо своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя лише після її визначення та виділу в натурі або визначення порядку користування майном.
А ні письмової згоди іншого подружжя (ОСОБА_1) щодо укладення договорів стосовно цінного майна, а ні визначення чи виділу в натурі або визначення порядку користування майном ОСОБА_3 своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя, судом не було встановлено, а тому рішення, про відмову в задоволенні позову слід скасувати та постановити нове.
Рішення суду постановлено з порушенням норм матеріального права, а тому підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 307, 309, 316 ЦПК України, -
В и р і ш и л а :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 24 липня 2009 року скасувати та постановити нове. Позов ОСОБА_1 задовольнити. Договір поруки від 10 жовтня 2007 року № П-723 укладений між ОСОБА_3 та кредитною спілкою «Злагода», визнати недійсним.
Рішення набирає чинності з моменту його проголошення.
Рішення може бути оскаржене в касаційному порядку протягом двох місяців з дня його проголошення до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: