Справа № 1-114/2009
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Ратне 28 вересня 2009 року
Ратнівський районний суд Волинської області під головуванням
судді Ляха В. І.
за участю секретаря Омелько Н. І.
прокурора Ігнатчука Н.В.
потерпілих ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ратне справу по обвинуваченню ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1 громадянина України, українця, освіта середня, не одруженого, раніше не судимого, працює приватним підприємцем, у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 342 ч. 1 ст. 345 ч. 2 ст. 345 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Підсудній ОСОБА_5, перебуваючи у п’яному вигляді, порушуючи громадський порядок, 20 липня 2009 року, біля 2 години, по вул. Центральній смт. Ратне Ратнівського району Волинської області, на території автозаправочної станції «WOG», вчинив опір працівникам слідчо-оперативної групи Ратнівського РВ УМВС України у Волинській області, під час виконання ними службових обов’язків. Який застосував щодо міліціонера – водія ОСОБА_3 фізичну силу, руками шарпав нього за форменний одяг, намагався вдарити. Продовжуючи противоправні дії ОСОБА_5 в дальнійшому відмовився виконати законну вимогу працівників міліції сісти в службовий автомобіль для слідування в Ратнівський РВ УМВС України у Волинській області. Вчинив опір працівникам міліції ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_4 шляхом шарпання них руками за форменний одяг та відштовхування від себе.
ОСОБА_5 під час вчинення опору словесно погрожував працівникам міліції ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 фізичною розправою та вбивством, у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків, умисно заподіяв ОСОБА_2 легке тілесне ушкодження.
В пред’явленому обвинуваченні підсудній ОСОБА_5 свою винуватість визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся, показав, що він не може пригадати про події, що стались вночі 20 липня 2009 року на території автозаправочної станції «WOG» в смт. Ратне, між ним та працівниками міліції, оскільки він знаходився в стані алкогольного сп’яніння.
Винуватість підсуднього ОСОБА_5 в інкримінованих злочинах підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.
Так, допитані в якості потерпілих працівники Ратнівського РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 в показаннях підтвердили, що 20 липня 2009 року, біля 2 години, коли вони у складі слідчо-оперативної групи службовим автомобілем заїхали на автозаправочну станцію «WOG», на її території побачили перебуваючого у п’яному вигляді підсуднього ОСОБА_5. Підсудній порушуючи громадський порядок, вчинив ним фізичний опір, не виконав законну вимогу сісти в службовий автомобіль для слідування в райвідділ міліції, а застосував до них фізичну силу, шляхом шарпання руками за форменний одяг та відштовхувань від себе. При цьому підсудній ОСОБА_5 словесно погрожував ним фізичною розправою і вбивством, у зв’язку з виконанням службових обов’язків, умисно заподіяв ОСОБА_2 легке тілесне ушкодження.
Свідок ОСОБА_6 дав аналогічні показання, що і потерпілі.
За висновком судово-медичної експертизи, під час вчинення ОСОБА_5 опору працівникам міліції, ним потерпілому ОСОБА_2 було заподіяно легке тілесне ушкодження. ( а.с. 43)
За висновком медичного обстеження ( а.с. 8) підсудній ОСОБА_5 під час скоєння злочинів перебував в стані алкогольного сп’яніння.
Проаналізувавши досліджені в судовому засіданні докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винуватості підсуднього ОСОБА_5 у вчиненні опору працівникам правоохоронного органу, під час виконання ними службових обов’язків, висловлювань погроз вбивством та фізичної розправи щодо працівників правоохоронного органу, у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків, заподіяння легкого тілесного ушкодження працівникові правоохоронного органу, у зв’язку із виконанням ним службових обов’язків, тобто скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 342 ч. 1 ст. 345 ч. 2 ст. 345 КК України.
Як обтяжуючу відповідальність підсуднього обставину, суд визнає скоєння ним злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Визначаючи вид і розмір покарання ОСОБА_5, враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності вчинених ним суспільно небезпечних діянь, дані про особу підсуднього, зокрема те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, його позитивні характеристики та щире каяття у скоєному, а тому суд приходить до висновку про можливість виправлення ОСОБА_5 без відбування покарання, якого на підставі ст. 75 КК України слід звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки, передбачені ст. 76 КК України.
Заявлені потерпілими ОСОБА_1, ОСОБА_2 позовні вимоги до підсуднього ОСОБА_5 про стягнення заподіяної злочином моральної шкоди, у розмірах відповідно 2500 грн., 3500 грн., що полягає у перенесених душевних стражданнях, яких вони зазнали у зв’язку з противоправною поведінкою щодо них зі сторони підсуднього, спричиненням ОСОБА_5 ОСОБА_2 легких тілесних ушкоджень, на підставі ст. 1167 ЦК України, підлягають частковому задоволенню. На користь ОСОБА_1, у розмірі 300 грн., на користь ОСОБА_2, у розмірі 600 грн., приймаючи до уваги глибину перенесених потерпілими фізичних і душевних страждань, при цьому враховуючи вимоги розумності і справедливості.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 342 ч. 1 ст. 345 ч. 2 ст. 345 КК України, призначивши ньому покарання:
• за ч. 2 ст. 342 КК України – один рік обмеження волі;
• за ч. 1 ст. 345 КК України – один рік обмеження волі;
• за ч. 2 ст. 345 КК України – два роки обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточно до відбування ОСОБА_5 визначити три роки обмеження волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України, засудженого ОСОБА_5 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю в один рік, зобов’язавши засудженого не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції; періодично з’являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Міру запобіжного заходу на час вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_5 залишити попередню – підписку про невиїзд.
Стягнути із засудженого ОСОБА_5 моральну шкоду на користь: потерпілого ОСОБА_1, у розмірі 300 (триста) грн.; потерпілого ОСОБА_2, у розмірі 600 (шістсот) грн..
Вирок суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ратнівський районний суд на протязі 15 діб з дня його проголошення.
Головуючий Підпис Лях В. І.
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду Лях В. І.
- Номер: 1-в/295/1/17
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-114/09
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Лях В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.01.2017
- Дата етапу: 17.05.2017