Справа № 10-269/2009 Головуючий 1 інстанції: Шляхов В..І.
Категорія - cкарга Доповідач: Білобров В.Д.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
1 вересня 2009 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області в складі:
Головуючого Білоброва В.Д.
суддів: Григор'євої В.Ф., Салая Г.А.
за участю прокурора Шведа В.І.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові справу за апеляцією ОСОБА_1 на постанову Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 06 серпня 2009 року.
В С Т А Н О В И Л А :
Цією постановою в задоволенні скарги ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області Гладкого Р.П. про відмову в порушенні кримінальної справи залишено без задоволення. ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом смерті його батька. Він обґрунтовував скаргу неправильністю і однобічністю постанови. Просив її скасувати.
Заслухавши доповідача, пояснення скаржника ОСОБА_1, який просив апеляцію задовольнити, прокурора, який просив апеляцію ОСОБА_1 залишити без задоволення, дослідивши матеріали справи та доводи поданої апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Розглядаючи скаргу ОСОБА_1 суд послався на те, що згідно ст. 94 КПК України підставою для порушення кримінальної справи є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Відповідно до ст. 99 КПК України при відсутності підстав до порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи.
Як встановив суд, 25 червня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до Ріпкинського РВ УМВС із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2, але від дачі пояснень безмотивно відмовився. На будь - які факти, що потребували б перевірки для прийняття процесуального рішення не вказує і в скарзі.
Стаття 97 КПК України передбачає, що прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню і не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень :
1. порушити кримінальну справу;
2. відмовити в порушенні кримінальної справи;
3. направити заяву або повідомлення за належністю;
Суд прийшов до висновку, що слідчий виконав вимоги ст. 99 КПК України.
Виходячи з наведеного суд прийняв законне та обґрунтоване рішення і підстав для безумовного скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.ст. 236 - 1, 236 - 2, 382 КПК України колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляцію ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 06 серпня 2009 року без змін.
Судді :
Білобров В.Д. Григор'єва В.Ф. Салай Г. А.