Справа № 2-436
2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2009 року Теплицький районний суд Вінницької області
в складі : головуючої - судді Задорожної Л.І.,
секретаря - Сторожук О.М.,
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт Теплик цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
установив :
У вересні 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Вказала, що 21 квітня 1990 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем в Стражгородській сільській раді Теплицького району Вінницької області. В шлюбі мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з нею. Вказала, що сімейне життя не склалось. З січня 2008 року вони з відповідачем припинили подружні відносини. На сьогоднішній день вона проживає з іншим чоловіком.
В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги, пояснила, що вагітна від іншого чоловіка, з яким проживає однією сім’єю з січня 2008 року. На примирення з відповідачем категорично не погоджується. Причиною розладу сімейних стосунків вказала те, що відповідач зловживав спиртним.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав. Пояснив, що з 2008 року вони з позивачем проживають окремо, відносин не підтримують. Причиною розпаду сім’ї вказав те, що і дружина любила випити спиртного, не турбувалась про сім’ю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 21 квітня 1990 року, шлюб зареєстровано Стражгородською сільською радою Теплицького району Вінницької області, актовий запис за №5. В шлюбі мають двох неповнолітніх дітей, які проживають з позивачем.
Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони спільно не проживають з січня 2008 року, подружні відносини не підтримують, на примирення сторони не погоджуються, відповідач визнає вимоги про розірвання шлюбу, вважає неможливими подальше спільне проживання, тому суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження їх шлюбу суперечило б їх інтересам. Неповнолітні діти після розірвання шлюбу будуть проживати з позивачем ОСОБА_1.
Відповідно заяви ОСОБА_5, засвідченої 08 жовтня 2009 року нотаріусом, він підтверджує свої батьківські права на дитину, яка має народитись в ОСОБА_1, визнає себе батьком дитини.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу, необхідно покласти на відповідача за його заявою.
Керуючись ч.3 ст.105, 112, ч.3 ст.110 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3,10,15,60,130,174,209,213,215 ЦПК України, суд –
вирішив :
Позов задовольнити. Розірвати шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище – Загика) та ОСОБА_2, зареєстрований 21 квітня 1990 року Стражгородською сільською радою Теплицького району Вінницької області, актовий запис за № 5.
При одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 17 гривень державного мита на користь держави, ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.
СУДДЯ