Справа № 1п-117-2009р.
П О С Т А Н О В А
15 жовтня 2009 року Староміський районний суд міста Вінниці
в складі :
головуючого судді Татаурової І.М.,
при секретарі Швець Т.М.,
з участю прокурора Швець І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вінниці подання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі Закону України «Про амніснію» обвинуваченої за ст. 358 ч. 3 КК України:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Вінниці, українки, громадянки України, з вищою освітою, непрацюючої, заміжньої, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вона, 26.10.2007р., маючи умисел на використання завідомо підробленого документу, звернулась до АКБ «Східно - Європейський банк», який розміщений за адресою м. Вінниця вул. Коцюбинського 33 та надала завідомо підроблений документ, а саме довідку про доходи №481 від 18.10.2007 р. із ПП «Вікоп», за шість місяців, згідно якої вона працює у ПП «Вікоп» на посаді менеджера з 08.08.2006 р. на підставі якої уклала з АКБ «Східно - Європейський банк » кредитний договір №237/2007 від 26.10.2007 р. та отримала кредит на споживчі цілі в сумі 120 000 доларів США, що еквівалентно 606 000 грн.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_1 свою винність в інкримінованому їй діянні, передбаченому ст. 358 ч. 3 КК України, при вказаних вище фактичних обставинах справи, які встановлені в ході досудового та судового слідства визнала повністю і дала показання аналогічні викладеним в матеріалах справи, щиро розкаялася в скоєному. Просить суд закрити відносно неї кримінальну справу і застосування до неї ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008р., оскільки у неї на утриманні перебувають двоє неповнолітніх дітей
Прокурор вважає за доцільне застосувати до обвинуваченої ОСОБА_1 ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008р., оскільки вона має на утриманні двох неповнолітніх дітей.
Вислухавши показання ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до висновку про доцільність застосування до ОСОБА_1 ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008р. з наступних підстав.
Так, згідно ст. ст. 44, 86 КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених КК України, а також на підставі закону України про амністію чи акту помилування. Амністія оголошується ЗУ стосовно певної категорії осіб. Законом про амністію особи, які вчинили злочин, можуть бути повністю або частково звільнені від кримінальної відповідальності чи від покарання. 26.12.2008 р. набув чинності ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008 р., де зазначено:
- в ст. 6 про необхідність звільнення від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах визначених Законом України «Про амністію», осіб які підпадають під дію ст. 1, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду, але не розглянуті судами або розглянуті, але вироки не набули законної сили, про злочини, вчиненні до набрання чинності ЗУ «Про амністію» від 12.12.2008 р.;
- в ст. 1 Закону визначено категорію злочинів, які підпадають під дію Закону, а у пункті «в» даної статті визначено категорію осіб, які підпадають під дію ЗУ «Про амністію» 12.12.2008р., а саме осіб, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, або дітей-інвалідів не залежно від їх віку.
В даному випадку ОСОБА_1 є суб’єктом амністії, а саме:
- підпадає під дію ст.ст. 1 п. «в», 6 ЗУ «Про амністію»;
- просить застосувати до неї акт амністії;
- обвинувачується у вчиненні злочину невеликої тяжкості, який вчинила до набуття законом про амністію чинності;
- за місцем проживання характеризується лише з позитивної сторони (а.с. 145);
- відповідно до копії свідоцтва про народження, має двох неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с. 173).
Враховуючи викладене, суд вважає, що наявні всі підстави для застосування до ОСОБА_1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008р. звільнивши її від кримінальної відповідальності у зв’язку із актом амністії, а справа відносно неї підлягає до закриття.
Відповідно до вимог ст. 248 КПК України при наявності обставин, передбачених ст. 6 КПК України суддя своєю мотивованою постановою закриває справу, скасовує запобіжні заходи, заходи забезпечення цивільного позову і конфіскації майна, а також вирішує питання про речові докази.
Тому, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області витрати за проведення досліджень та експертиз (а.с. 125).
Речові докази по справі, містяться в матеріалах кримінальної справи (а.с. 142).
Цивільний позов по справі заявлений не був.
Керуючись ст. 6 п.4, 248 КПК України, ст.ст. 44, 86 КК України, ст.ст. 1 п. «в», 6, 9, 10 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008р., Законом України «Про застосування амністії в Україні», суд -
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності в зв’язку з актом амністії.
Кримінальну справу №1п-117-2009 р. про обвинувачення ОСОБА_1 за ст. 358 ч.3 КК України – закрити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області витрати за проведення досліджень, в розмірі 750 (сімсот п’ятдесят одну) грн. 20 коп.
Речові докази по справі, які містяться в матеріалах кримінальної справи – залишити в справі.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 у виді «підписка про невиїзд» - скасувати.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя: