Справа № 2- 950/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2009 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в складі: головуючого Джуга С.Д.
при секретарі Форкош Д.З.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом:
ОСОБА_1
до
ОСОБА_4
про стягнення аліментів на утримання дітей , стягнення додаткових витрат на
утримання дитини
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дітей, стягнення додаткових витрат на утримання дитини.
Позов вмотивовано тим, що 05 листопада 1992 року між нею та відповідачем було укладено шлюб .
Від даного шлюбу у них народилося двоє дітей: донька ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішенням Хустського районного суду від 27 березня 2008 року шлюб між нею та відповідачем розірвано. Діти залишилися на утриманні та вихованні біля неї.
На даний час вона проживає з дітьми у своїх батьків в с.Бороняво.
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, участі у їх вихованні, навчанні не приймає, хоч і працює на сезонних роботах, має відповідний заробіток і може утримувати дітей та проводити оплату за їх навчання.
Сама забезпечувати двох дітей всім необхідним, проводити оплату за їх навчання вона не має можливості.
Крім того,син ОСОБА_7 навчається в Хустській гімназії-інтернаті і плата за харчування і навчання за 2008 рік становила 1085 гривень, а за січень-березень 2009 р. – 467 гривень, дочка являється студенткою денної форми навчання Виноградівської гімназії.
Відповідно до ч.1 ст. 185 СК України, той з батьків з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той із батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами ( розвитком здібностей дитини, їх хворобою, каліцтвом).
Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали, просять суд позов задоволити, стягнути з ОСОБА_4 аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 в твердій грошовій сумі в розмірі по 600 гривень на кожну дитину, що разом складає 1200 гривень та додаткові витрати пов’язані з харчуванням та навчанням сина в розмірі по 1000 гривень щороку до закінчення його навчання, судові витрати по справі.
Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково. Суду пояснив, що відповідно до ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно Закону України „ Про державний бюджет на 2009 рік” прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня 2009 року складає 701 грн.
На теперішній час відповідач ОСОБА_4 постійної або тимчасової роботи за місцем свого проживання не має і не має постійного заробітку та грошових заощаджень, а також не має яких-небудь джерел для матеріального збагачування, за рахунок яких він міг би сплачувати аліменти у розмірі по 600 гривень на кожну дитину.
Виходячи зі свого матеріального стану у відповідача ОСОБА_4 є можливість виплачувати аліменти на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі по 250 гривень на кожну дитину щомісячно та 600 гривень додаткових витрат пов’язаних з харчуванням та навчанням сина і до закінчення його навчання.
Компенсацію витрат на правову допомогу адвоката в розмірі 2000 гривень вважає надмірною.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі.
Рішенням Хустського районного суду від 27 березня 2008 року шлюб між сторонами було розірвано, дітей сторін залишено на утриманні та вихованні біля позивачки.
Від даного шлюбу народилося двоє дітей: донька ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2.
На даний час позивачка ОСОБА_1 проживає з дітьми у своїх батьків в с.Бороняво.
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, участі у їх вихованні, навчанні не приймає, хоч і працює на сезонних роботах, має відповідний заробіток і може утримувати дітей та проводити оплату за їх навчання.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 181 ч.3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Виходячи з наведених обставин, враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище відповідача, те, що він є працездатний і здоровий, не має інших утриманців, враховуючи, що відповідач тривалий час працює за межами держави і має достатні доходи, з врахуванням встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 в твердій грошовій сумі в розмірі по 600 гривень на кожну дитину щомісячно до досягнення дітьми повноліття .
В судовому засіданні встановлено, що син сторін Євгеній навчається в Хустській гімназії-інтернаті і плата за харчування і навчання за 2008 рік становила 1085 гривень, а за січень-березень 2009 р. – 467 гривень, що стверджується довідкою Хустської гімназії- інтернат від 30.03.2009 року ( а.с. 10),. дочка ОСОБА_9 являється студенткою денної форми навчання Виноградівської гімназії.
Відповідно до ст. 185 СК України той з батьків, з якого присуджено стягнення аліментів на дитину, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами.
Навчання дитини сторін – сина ОСОБА_6 потребує додаткових витрат. Оскільки, брати участь у додаткових витратах на дитину є обов’язок обох батьків, участь обох батьків має бути рівною, враховуючи, що позивачка самостійно оплачує витрати за навчання доньки ОСОБА_5 і не заявляє вимоги про участь у таких додаткових витратах відповідача, суд вважає, що заявлена позивачкою сума у розмірі 1000 грн. додаткових витрат щороку і до закінчення навчання сина ОСОБА_6 відповідає частці відповідача, яку він повинен сплачувати, як батько, на додаткові витрати дитини.
Судові витрати по справі : судовий збір та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи підлягають до стягнення з відповідача на користь держави, сплачені позивачкою витрати на правову допомогу в розмірі 2000 гривень згідно квитанції від 02.04.2009 року, підлягають до стягнення з відповідача на користь позивачки відповідно до ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 180-183, 184, 185 СК України, суд, –
Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задоволити .
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 в твердій грошовій сумі щомісячно в розмірі по 600 гривень на кожну дитину, що разом складає 1200 гривень до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 29.04.2009 року.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 щорічно 1000 гривень додаткових витрат на дитину ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 до закінчення його навчання в Хустській гімназії-інтернаті.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави 51 грн. державного мита.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави р/р 31214259700318 код ОКПО 22108130 в ГУДКУ у Закарпатській області МФО 812016 - 120 грн. витрат на «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Хустському районному суді» .
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 2000 гривень витрат на правову допомогу.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.
Головуючий: підпис
З оригіналом вірно
Суддя Хустського
районного суду: ОСОБА_10
- Номер: 2/2407/2806/11
- Опис: про звернення стягнення
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-950
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Джуга С.Д.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.09.2011
- Дата етапу: 25.10.2011