Судове рішення #6317824

    Справа № 2-341/2009

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

27 серпня 2009 року Петриківський районний суд Дніпропетровської області в складі: головуючої судді Іщенко І.М., при секретарі Клисак Н.Г., за участю позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2, розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Петриківка позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

    До суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки в  розмірі  ј частини його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до її повноліття.

    Позивачка з відповідачем  зареєстрували  шлюб 07.07.2007 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Петриківського районного управління юстиції Дніпропетровської області, про що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 53.  

Від шлюбу сторони мають дочку  – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Сімейне життя не склалося, фактично вже більше одного місяця не проживають однією сім’єю. Дитина  проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Відповідач ухиляється від надання матеріальної допомоги на утримання сина.

Позивач в судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги  та просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в  розмірі  ј частини його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до її повноліття.

Відповідач по справі – ОСОБА_2  в судовому засіданні пояснив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі та згідний сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дочки в розмірі  ј частини його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до її повноліття.

   

Відповідно до ч. 4 ст. 130 та ст. 174 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.

    Вислухавши пояснення позивача та відповідача,  вивчивши надані до суду письмові докази при розгляді справи: свідоцтво про шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 6), свідоцтво про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, де батьком записаний  ОСОБА_2 (а.с. 7) суд вважає позовні вимоги задовольнити.

    Приймаючи до уваги, що батько матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, в сім'ї склалося тяжке матеріальне становище, суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дочки в  розмірі  ј частини його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до її повноліття.

    У відповідності до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Судові витрати необхідно покласти на відповідача.

   

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.180-183, 191, 249 Сімейного кодексу України, ст. 67 ЦК України, ст.ст.10, 11, 130, 174, 212, 215, 367 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

   

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – задовольнити.

   

Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дочки  -  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі  ј частини його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до її повноліття, на користь ОСОБА_1, починаючи з 10.08.2009 року.

Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення в частині суми місячного платежу допустити до негайного виконання.

   

Стягнути з  ОСОБА_2 судовий збір в розмірі  51 грн. (п'ятдесят одна грн. 00 коп.) на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 грн. (сто двадцять грн. 00 коп.).

   

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду  Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 УПК України.  

Суддя Петриківського

районного суду                                     ОСОБА_4

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація